►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Кабінет Міністрів у березні вніс зміни до постанови, що регулює програму «Доступні кредити 5−7-9%» — заборонив брати участь у ній банкам, проти яких є санкції, або якщо санкції є проти пов’язаних осіб.
Через це з програми були виключені усі банки з іноземним капіталом, які досі працюють і в Україні, і в РФ.
У травні уряд уточнив, що заборона розповсюджується лише на персональні санкції, а не на секторальні. І в програму повернулися всі банки з іноземним капіталом, окрім Райффайзен Банку.
Санкції проти російської компанії «Райффайзен-Лізинг», яка на 100% належить російському Райффайзен Банку РНБО запровадила у січні. Український Райффайзен Банк, як і російський, входить до материнської австрійської групи RBI, а тому і був виключений з програми доступного кредитування.
Формально банк бере у ній участь, але обслуговує лише старі кредити, а нові угоди укладати не може.
Читайте також: «Доступні кредити 5−7-9%»: Банки видали вже 104 мільярди
У Нацбанку вважають, що виключення Райффайзен Банку з програми створює передумови для надмірної та небажаної концентрації ризиків на рівні державних банків.
Глава НБУ Андрій Пишний зазначає, що критерії для участі у цій держпрограмі треба допрацювати, аби держава могла підбирати надійних партнерів, вважає очільник НБУ.
«Український Райффайзен Банк — важливий учасник банківського ринку. Його капітал і потенціал повинні максимально працювати в інтересах України», — заявив Пишний.