► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Ціни на кукурудзу на максимумі сягали $609,4 за бушель (зростання до закриття попереднього торговельного дня на 2%).
Як пише видання, учасники торгів побоюються дефіциту постачання зерна на ринок через скорочення експорту через Чорне море.
Каховська ГЕС знаходиться далеко від трьох портів у Чорному морі, на які поширюється зернова угода, але затоплення територій становить серйозний ризик для людей, транспорту та логістики, пише Bloomberg.
Читайте: Підрив Каховської ГЕС. В Укргідроенерго заявили, що станція не підлягає відновленню
Короткостроковим наслідком може стати пошкодження сховищ зерна, що розташовані у пониззі річки Дніпро, розповів Bloomberg голова агентства «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов.
«Наразі неясно, скільки зерна може гнити. Довгострокові наслідки будуть набагато драматичнішими», — сказав він.
«Зернова угода»
«Зернову угоду» Росія та Україна окремо уклали з Туреччиною та ООН близько року тому.
У середині травня 2023 року сторонам вдалося продовжити домовленості ще на два місяці — до 17 липня.
Угода із зерна — одна з причин різкого падіння світових цін на продовольство порівняно з торішнім максимумом, пише газета The Wall Street Journal.
У травні цього року кошик основних продуктів харчування був на 20% дешевшим, ніж у березні 2022 року, коли ціна досягла рекордного рівня.
Додатково до зростання цін на пшеницю могли сприяти повідомлення про те, що райони вирощування пшениці в Китаї перебувають під загрозою через екстремальну погоду.
Очікується, що у провінції Хенань, найбільшому виробнику пшениці в Китаї, найближчими днями пройдуть зливи. Це ускладнить збирання врожаю зерна, що вже постраждав через вологу. Китай є найбільшим споживачем пшениці у світі.