Як зазначає видання, до рейтингу найбільш стійких банків країни увійшли фінансові установи з найбільш життєздатними бізнес-моделями, достатніми резервами та якісними активами. ПУМБ посів 2 місце серед фінустанов з приватним українським капіталом та 11 місце у загальному переліку банків.
«Попри війну ПУМБ залишається стабільним, прибутковим та надійним банком. Разом з нашими клієнтами та командою банка ми пройшли складний 2022 рік. Ми вистояли самі і допомагали іншим — бізнесу, державі, захисникам та цивільним українцям. Цього року наша мета — зберегти високий рівень якості обслуговування клієнтів, продовжити розвиток наших digital-каналів і продуктів, інвестувати й надалі у сталі проєкти задля захисту і відновлення України», — прокоментував Сергій Черненко, голова правління ПУМБ.
Основа рейтингу — дані семи категорій: достатність капіталу, доходність, довіра вкладників (динаміка депозитів клієнтів — фізичних осіб та бізнесу), якість активів, підтримка акціонерів та якісні показники (репутація, прозорість діяльності, збалансованість ризик-менеджменту). Довіра вкладників — один із ключових показників. Так, згідно з внутрішніми даними банку, 83% клієнтів-фізосіб банку протягом 12 місяців 2022 року продовжили свої депозити. Як банк-агент Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, за 12 місяців 2022 року ПУМБ виплатив вкладникам банків-банкрутів понад 715 млн грн. Загалом, згідно з даними НБУ, станом