► Читайте «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Datlab розробив програмне забезпечення, яке відображає зв'язки власників більш ніж у 100 країнах. Воно також показує приховані зв'язки з особами, які під санкціями.
Datlab виявив, що щонайменше 39,5 тисяч компаній не повинні були отримувати державні тендери в ЄС, оскільки вони мають або прямі, або непрямі зв'язки з росіянами, які перебувають під санкціями.
Проте 242 із цих компаній «високого ризику» продовжують вигравати держтендери ЄС. З моменту введення санкцій вони виграли тендери на суму 2,5 млрд євро, і цей обсяг не знизився порівняно з попереднім роком, встановив Datlab.
Читайте також: Росія хоче легалізувати криптовалюти для експорту та імпорту, щоб обійти санкції
«Ми очікували зниження кількості тендерів, але у 2022 році цього не сталося», — заявив Іржі Скухровець, директор Datlab.
На його думку, така ситуація пов'язана з тим, що органи влади та компанії не мають можливості глибоко дослідити зв'язки між власниками.
За його даними, лише 35% компаній, які належать російським фізособам, які потрапили під санкції, правильно вказано у чеському реєстрі бенефіціарних власників.
Ще однією перешкодою для виявлення структур власності є те, що більшість власників використовують ланцюжок із двох або більше компаній, щоб приховати свою участь, що ускладнює аналіз підприємства для європейських ділових партнерів.