Середній показник хешрейту приблизно за 2 тижні, що пройшли з моменту попередньої корекції значення, досяг 253,8 EH/s. Проміжок між блоками не перевищує дев'ять хвилин, хоча передбачене протоколом значення становить 10 хвилин. Наразі хешрейт мережі розташований поруч із рекордом у 257,9 EH/s, який було встановлено 6 жовтня.
З пулів, що займаються видобуванням Bitcoin, перше місце по вкладу в сукупну обчислювальну потужність в мережі займає Foundry USA (29,34%). «Срібло» та «бронзу» у цьому списку варто віддати AntPool та F2Pool (20,67% та 13,78% відповідно). Poolin, у якого на початку вересня виникли складнощі з ліквідністю, впав у рейтинговому списку на 8 місце (його частка склала 2,36%).
Поріг беззбитковості майнінгу Bitcoin зараз становить $18,3 тисячі
На початку літа цього року експерти зауважили, що грошовий потік майнерів упав на 80% проти пікових значень, зафіксованих наприкінці осені 2021 року. Підсумкові показники відкотилися до рівнів, зафіксованих на два роки раніше. Крім стагнації вартості на прибутковості майнінгу Bitcoin негативно позначилося підвищення хешрейту, що спричинило підвищення складності.
Водночас, аналітики припустили, що ціна Bitcoin може впасти до $10,35 тисячі. Вони підрахували, що видобуток Bitcoin без збитків можливий у тому випадку, якщо він коштуватиме $18,3 тисячі. Якщо вартість просяде нижче цієї позначки, загроза ліквідації нависне над резервами майнерів, що становлять 78,4 тисячі Bitcoin.
У червні громадські компанії з промисловості цифрових валют вперше продали більший обсяг цифрової валюти, ніж було добуто. У липневі дні ця тенденція зберіглась.
Аналітики LBLV зробили висновок, що майнери, які торгують на ринку, як і раніше, мають стабільну фінансову ситуацію, хоча в балансі фіксуються нерозподілені збитки. Минулого місяця непублічна компанія Computer North, яка займається майнінгом, оголосила себе банкрутом.
Віктор Соколов, фінансовий аналітик LBLV