Пояснення ДПС
«Зважаючи на те, що на сьогодні криптовалюта не має визначеного правового статусу в Україні, зокрема відсутня нормативна база для її класифікації та регулювання операцій з нею, тому підстав для її відображення декларантом у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації немає», — зазначає ДПС.
Читайте також: Податкова амністія: як задекларувати кеш і криптовалюту
Час настав
З 1 вересня, хто все-таки зважився легалізувати свої активи, куплені на «ліві» доходи, зможуть заповнити нульову декларацію.
Українці зможуть добровільно задекларувати свої активи у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року, а також подати одноразову декларацію з активами, з яких не були сплачені податки та збори до 1 січня 2021 року.
Платник податків, який бажає здійснити добровільне одноразове декларування, зможе заповнити декларацію, підписати її та надіслати до ДПС. Після цього декларація підлягає камеральній перевірці протягом 20 днів.
Збір з одноразового добровільного декларування — це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору та відображається ним у декларації.
Читайте також: Податкова амністія: як переграти фіскалів і фінмоніторинг
Ставки збору:
• 5% з валютних цінностей на рахунках в українських банках та інших активів в Україні;
• 9% з валютних цінностей на рахунках в іноземних банках або фінустановах та інших активів за кордоном;
• 2,5% з номінальної вартості державних облігацій України придбаних з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.