Підготовка до продажу
15 червня 2021 року Мінфін подав на розгляд уряду Стратегію розвитку Ощадбанку на 2021−2024 роки, яка містить попередню дорожню карту приватизації цього держбанку.
Нею передбачено підписання з міжнародною фінансовою організацією (МФО) угоди про залучення боргового інструменту, який може бути конвертований в прості акції за відповідної домовленості між Кабміном і МФО.
Уряд вважає ЄБРР найбільш вірогідним «якірним» інвестором у капітал Ощадбанку.
Читайте також: Держбанки: коли чекати на інвесторів та що заважає приватизації
Передісторія
У кінці червня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт № 5542−1, який серед іншого визначає умови входження Ощадбанку в систему гарантування вкладів ФГВФО (та відповідно втрату офіційної 100-відсоткової держгарантії по вкладам фізосіб).
Приєднання Ощадбанку до системи ФГВФО є передумовою для залучення коштів ЄБРР у капітал цього держбанку. Це передбачено
Нагадаємо, в січні Укргазбанк, IFC та Міністерство фінансів підписали угоду про залучення Укргазбанком в IFC 5-річного кредиту на 30 млн євро з можливістю конвертації позики в частку в акціонерному капіталі Укргазбанку в розмірі до 20%.
Читайте також: У Нацбанку розповіли, що заважає продати Ощадбанк
У кінці 2016 року між Кабміном, Ощадбанком і ЄБРР було підписано Меморандум порозуміння, який передбачає надання Ощадбанку підтримки з бору ЄБРР в розробці та впровадженні комплексної програми трансформації для підготовки Ощадбанку до часткової приватизації.
При цьому ЄБРР висловив намір у подальшому інвестувати кошти в капітал Ощадбанку за умови досягнення держбанком ключових цілей процесу трансформації, визначених у Меморандумі.
Згідно з планами Кабміну, входження МФО в капітал Ощадбанку має призвести до мажоритарної або повної приватизації банку до кінця 2025 року.
Читайте також: Укргазбанк — тільки початок. ЄБРР може купити акції Ощадбанку вже у 2021 році
Стратегія розвитку Ощадбанку на 2021−2024 роки передбачає, що понад 80% кредитного портфелю Ощадбанку має бути сконцентровано на приватному секторі.