Як змінилися ціни
Вартість трикімнатної квартири зросла на 6% до 37 241 грн.
Читайте також: Нове житло може подорожчати вдвічі і з'являться нові «еліта-центри» — забудовники
З початку липня ціна оренди квартир в Києві в середньому зросла на 21%. Найбільше подорожчали трикімнатні квартири — на 27%, двокімнатні — на 25%, однокімнатні — на 11% з початку місяця.
Кращі інвестиції в нерухомість під час пандемії
Житло дорожчає
За півроку житло на первинному і вторинному ринках подорожчало відповідно на 15−18% і 7−10%.
Фактично ринок житла «добрав» своє та ще й з лишком з 2020-го ковідного року. Багато аналітиків, експертів впевнені в тому, що ринок не тільки звик до нової обстановки, а фактично «адаптував» ковідні обставини під свої звичні ритми і графіки.
Якщо ж уважно простежити, що спонукало продавців і забудовників досить швидко міняти цінники, то головний акцент знаходиться в площині потреб громадян у збереженні і примноженні коштів.
Адже ринок нерухомості і зокрема житла досі є майже безальтернативним для інвестицій.
Читайте також: Інфляція розганяється: активи принесуть кращий дохід
Житло дорожчає, особливо коли мова йде про первинний ринок: з котловану до введення об'єкта в експлуатацію (за 1,5−2 роки) вартість проінвестованої квартири зростає мінімум на 30%.
А в деяких найбільш затребуваних житлових комплексах ціни ростуть в межах 50−80%. Житло — ліквідний товар, інфляція і навіть пандемія не «з'їдають» його вартості.
У порівнянні з 2020 роком кількість інвестиційних угод з метою збереження коштів на первинному ринку зросла мінімум на 15%. А в загальній структурі продажів кількість інвестиційних придбань житла вже становить понад 60%.
На вторинному ринку ситуація дещо інша: побудоване житло, особливо в будинках радянської епохи, зростає в ціні повільніше. І такі цінові зміни стосуються в основному 1, 2-кімнатних квартир в належному стані, та ще й в вдалих локаціях.
Читайте також: Обережно шахраї. Як захиститися при оренді нерухомості
Звичайно, 1, 2-кімнатні квартири — кращий спосіб для інвестицій, так як попит на малогабаритне житло площею 35−50 м. кв. занадто високий, з щорічною динамікою до зростання в межах 2−5%.
Завдяки високій затребуваності і можливості як мінімум зберегти свої кошти спостерігається потужний поштовх до збільшення вартості квартир.