► Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
У чому полягало правопорушення брокера
Голова НКЦПФР підкреслив, що компанія Just2Trade здійснювала діяльність з надання доступу до торгівлі на фондовому ринку, проте це було неправомірно, оскільки компанія не отримувала ліцензію на цю діяльність в Україні.
«Вони посилаються на те, що працюють у правовому полі Кіпру. Але спробували б вони відкрити офіс на Кіпрі і пропонувати там фінансові послуги, маючи тільки українську ліцензію», — підкреслив Магомедов.
Якщо ж говорити про принципову різницю між роботою Just2Trade і, скажімо, таких відомих брокерів, як Exante або Фрідом Фінанс, то голова Нацкомісії акцентував увагу на прозорості проведення фінансових операцій зазначеними компаніями. «Розміщення грошей у них відбувається через банківські рахунки, які контролюються Нацбанком. Ви можете переказати гроші на їх рахунок у рамках е-ліміту», — додав він.
Читайте також: Топ-10 брокерів, за допомогою яких можна купити акції на іноземних фондових біржах
Головні відмінності благонадійних брокерів
На запитання кореспондента про те, що дані компанії також надають доступ до торгівлі на міжнародних ринках через свої компанії, зареєстровані за кордоном, Руслан Магомедов назвав головні відмінності між брокерами, яким можна довірити свої гроші, і тими, які використовують непрозорі схеми:
- Гроші повинні інвестуватися в конкретні інвестиційні інструменти або фінансові продукти.
- Переказ грошей має здійснюватися через український банк, де фінансовий моніторинг безумовно відстежує походження коштів.
«У випадку ж з Just2Trade в Україні гроші просто збиралися під незрозуміло яким приводом і незрозуміло куди інвестувалися, — пояснює Магомедов. — Це привід для того, щоб комісія зацікавилася такою діяльністю і відреагувала. Крім того, порушення було в тому, як працював офіс компанії в Україні».
За словами голови Комісії, варто розуміти, що стати клієнтом такої великої компанії, як, наприклад, Interactive Brokers, може бути непросто через те, що іноземні брокери часто цікавляться походженням грошей. «Звідси і з'являються такі історії, коли „інвестиційна компанія“, що працює в Україні без ліцензії, готова брати гроші навіть в пакетах. Таким компаніям походження коштів нецікаво», — підкреслив він.
Читайте також: Топ-20 кращих книг для початківців і досвідчених трейдерів
Контекст
2 квітня на сайті Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку була оприлюднена інформація про закриття протиправної схеми, організованої російським холдингом в Україні. У повідомленні говориться, що шахраї незаконно привласнювали кошти українських інвесторів через підставного міжнародного брокера Just2Trade. Всі причетні до зазначеної діяльності компанії не отримували від НКЦПФР жодних ліцензій і дозволів на професійну діяльність на ринках капіталу.