► Підписуйтеся на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Про продаж акцій Привату
Магомедов уточнив: якщо уряд вирішить продати Приватбанк, то може спочатку вивести на фондовий ринок 1% його акцій і, виходячи з оцінки, виставити свою ціну покупцеві великого пакета. «Я б починав не з 1%, а з 5−6%. Для того, щоб інвестори не боялися сквіз-ауту, тобто примусового викупу акцій».
Чи варто виводити ще більший обсяг акцій, голова Нацкомісії не відповів. Він зауважив, що «потрібно відчути ринок, визначити який попит. Після першого ж «народного» IPO ми вже зможемо зрозуміти обсяги ринку, дізнатися, як він реагує на нові активи.
Про «народні» IPO
На думку Магомедова, зараз фондовий ринок — як трубопровід, по якому вже багато років не текла вода. Потрібно подивитися, чи не проржавіли труби, чи працює запірна арматура.
«Зараз фондовий ринок — як трубопровід, по якому вже багато років не текла вода» — Руслан Магомедов
І робить слушне зауваження — чи є список держпідприємств, які могли б провести IPO? «Ні. Зараз це лише ідея, яка буде обговорюватися», — додає глава НКЦПФР.
Читайте також: Голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку анонсував «народні» IPO (відео)
Разом з тим, Магомедов називає кілька ключових критеріїв.
- Важливо, щоб підприємство було в держвласності не менше ніж на 75%, аби уникнути недружніх дій з боку приватного акціонера.
- Це підприємство має бути прибутковим. І воно повинно бути зрозумілим. Оскільки якщо це буде нішеве підприємство, то складно буде пояснити його особливості інвесторам. Найкраще продавати те, що вже всім зрозуміло і добре відомо.
За словами голови Нацкомісії, вони вже обговорювали ідею IPO держпідприємств з урядом. «Але вона ще на дуже ранній стадії. Скажу так: ідея була озвучена і не викликала заперечень. Пропозиція зацікавила тих, хто його почув, і, я сподіваюся, що його розгляд буде оперативним», — підсумував Магомедов.