Серед найбільших компаній США в лідерах зростання були акції компанії The Home Depot, Inc, які подорожчали на 2,6%, та акції JPMorgan Chase, які додали у вазі 2,5%. Аутсайдерами стали акції компанії Tesla, що впали на 3%, та акції нафтового гіганта Exxon Mobil — мінус 1,2% за день.
► Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
ФРС спробувала заспокоїти ринки
Заступник голови ФРС США Річард Кларіда трохи заспокоїв ринки щодо несподівано високої інфляції за квітень. Він заявив, що був здивований вищим ніж очікувалося стрибком інфляції минулого місяця. Але підкреслив, що центральному банку потрібно більше даних, щоб почати згортати політику «легких» грошей.
На думку Кларіди, нещодавнє підвищення цін буде переважно тимчасовим, оскільки економіка працює в умовах невідповідності попиту і пропозиції, яка виникла під час пандемії. Але він додав, що ФРС буде «дуже уважно» стежити за показниками довгострокових інфляційних очікувань і діятиме, якщо вони почнуть дрейфувати вгору.
«Значення інфляції в річному обчисленні останнім часом збільшилися і, ймовірно, ще виростуть, перш ніж знизяться наприкінці цього року», — сказав він на засіданні Національної асоціації економіки бізнесу в середу ввечері. Однак «я очікую, що інфляція повернеться до нашої довгострокової мети в 2% в 2022-му і 2023 роках — або, можливо, дещо перевищить її».
Читайте також: Чому розгін інфляції загрожує новою кризою
Річард Кларіда припустив, що ФРС ще далека від скорочення масштабних стимулів, які вона надає економіці. «Економіка ще далека від наших цілей, і, ймовірно, буде потрібен якийсь час для досягнення істотного подальшого прогресу», — сказав він.
Ринок вважав за краще повірити
Друга людина в ФРС не дала приводу думати про те, що американський регулятор побоюється інфляції і має намір змінити свою політику з огляду на зростання інфляції.
І, судячи з реакції ринку, він частково повірив словам представника ФРС, навіть незважаючи на те, що ці слова прозвучали не з вуст голови ФРС Джерома Паулла, а з уст його заступника.
Зважаючи на це, інвестори не звернули уваги на ще одні дані з інфляції в США, які вийшли в четвер. Вони показали зростання індексу цін виробників у квітні, який підскочив до 6,2% у річному вираженні.
Якщо ФРС США не вірить в інфляцію і вважає її тимчасовою, то ніякої загрози стосовно посилення політики формально немає. Але незважаючи на те, що ФРС зараз змогла переконати інвесторів у відсутності інфляційної загрози, ця загроза не зникла. І через місяць вийдуть нові дані з інфляції. Якщо вона знову виявиться високою, то з кожним разом ФРС буде дедалі складніше і складніше заспокоювати ринки.