Про що закон
До 1 січня 2035 року від ввізного мита звільняється обладнання, яке ввозиться в Україну для реалізації інвестиційних проєктів, які регулюються законом «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями».
Податкові пільги надаються за умови, що обладнання виготовлено не раніше ніж за три роки до дати його ввезення в Україну, не було у вжитку, а також не відпускається з країни-окупанта або з окупованих територій України.
Читайте також: Рада ввела податкові пільги для великих інвесторів
Перелік і обсяг ввезення таких товарів затверджуються Кабміном під час підписання інвестиційного договору.
Також закон звільняє інвестора на п'ять років від податку на прибуток після введення в експлуатацію інвестиційного об'єкта.
Закон дозволяє органам місцевого самоврядування до 1 січня 2035 зменшувати ставки земельного податку та орендної плати за землю державної та комунальної власності або звільняти від сплати земельного податку за земельні ділянки, які використовуються під проєкти зі значними інвестиціями.
Нагадаємо
Президент Володимир Зеленський 10 лютого підписав закон «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні», який Рада ухвалила в грудні 2020 року.
17 грудня Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому законопроєкт № 3760 «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями».
Читайте також: «Інвестняні» — для всіх. Зеленський розповів, що змінили в законопроєкті
У липні Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроеєкт № 2456 «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями».
Зеленський, ще під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі в січні 2020 року, заявив, що українська влада підготувала програму Investment nanny, щоб стимулювати іноземні компанії вкладати кошти в Україну.
Читайте також: Фінкомітет пропонує змінити податковий кодекс через закон про інвестнянях