Що кажуть в Мінфіні
За його словами, зараз в програмі беруть участь 7 уповноважених банків — як державних, так і комерційних.
«На черзі підписання відповідних договорів з ще 12 банками, тобто їх перелік постійно оновлюється», — повідомив Марченко.
За його словами, близько 5000 сімей зможуть скористатися програмою в 2021 році. Плановий портфель іпотечних кредитів в цьому році становить 5 млрд грн.
Читайте також: Іпотека під 7%. Кому будуть видавати і на яких умовах
«Програма буде діяти і надалі. Сьогодні ми розглядаємо трирічний період середньострокового бюджетного планування та закладки коштів на наступні періоди для того, щоб програма доступної іпотеки під 7% розвивалася. Ті, хто візьмуть кредит в 2021—2022 роках мають чітку гарантію, що в рамках Державної програми „Доступна іпотека 7%“ держава буде компенсувати до повного погашення кредиту», — запевнив міністр фінансів Сергій Марченко.
Яке житло можна взяти в іпотеку
Згідно з умовами нової державної програми уповноважений банк видає кредит з компенсацією державою частини кредитної ставки до рівня 7% річних.
Умова — покупка квартири або будинку, нормативна площа яких становить 50 кв. м загальної площі на одну людину або сім'ю з двох осіб і 20 кв. м — на кожного наступного члена сім'ї.
На умовах пільгової іпотеки можна придбати переважно сучасне житло в новобудовах — багатоквартирних або приватних будинках, які здані в експлуатацію не раніше, ніж за три роки до початку старту програми.
Читайте також: «Іпотека» під 7%. Кабмін спростив критерії для позичальників
Кому буде доступна іпотека
У програмі можуть брати участь українці, середньомісячний дохід яких і кожного з членів сім'ї за останні шість місяців не перевищує десятикратного розміру середньої місячної заробітної плати у відповідному регіоні України.
Як зазначив заступник міністра фінансів, голова ради Фонду розвитку підприємництва Юрій Драганчук, «в програмі застосовується трирічне бюджетне планування у рамках бюджетної декларації. Тобто кошти передбачатимуться не протягом одного року, а на наступні три роки».
Читайте також: Іпотека під 7%: чим ризикує позичальник
Максимальний розмір такого кредиту обмежений сумою в 2 млн грн, а вартість житла в іпотеку не повинна перевищувати 2,5 млн грн.
Отримати пільговий кредит на житло можна на термін до 20 років, а початковий внесок позичальника повинен бути не менше 25% вартості житла.
Іпотеку під 7% річних можуть взяти тільки ті, хто вперше купує житло і потребує поліпшення умов проживання.
Як писав «Мінфін», 27 січня Кабмін видав постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів. Нова процедура дозволить споживачеві отримати іпотеку під 7% річних.
Спочатку клієнт домовляється з банком про отримання іпотеки. Далі Фонд розвитку підприємництва виплачує банку компенсацію для того, щоб споживач отримав дешеву іпотеку.