Як зазначив Шевченко, під час роботи місії представники України спільно з МВФ визначили подальші конкретні кроки, «які стануть сигналом нашої відданості в продовженні співпраці».
Читайте також: Відмова МВФ. Президент пояснив, чому Україна залишилася без $700 мільйонів
«Що стосується частини програми у межах відповідальності НБУ, то у нас немає непорозумінь з експертами Фонду», — додав він.
Про що говорили
Під час зустрічі йшлося про перспективи продовження співпраці з МВФ, створення спеціалізованого фінансового суду, зниження частки непрацюючих кредитів, приватизацію державних банків, а також приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Читайте також: Місія МВФ завершила роботу в Україні. Результат — потрібен більший прогрес
Шевченко зазначив, що Нацбанк виступає за продовження переговорів між ЄБРР та Ощадбанком. Для того, щоб відбулося входження іноземного інвестора в капітал Ощадбанку, банк має приєднатися до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Для цього підготовлено відповідний проект закону України. Це, а також реструктуризація боргу Фонду гарантування перед Міністерством фінансів, дозволить збільшити гарантовану суму до відшкодування вкладникам.
Передісторія
- 13 лютого віртуальна місія Міжнародного валютного фонду в Україні з питань першого перегляду програми для України в форматі stand-by завершилася без ухвалення позитивного результату про такий перегляд.
-
11 січня, після новорічних свят, місія Міжнародного валютного фонду з першого перегляду програми Stand-by відновила свою роботу в Україні.
-
21 грудня місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Україні для перегляду угоди співпраці stand-by — через covid-19 місія працює в форматі онлайн-зв'язку.
-
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може отримати транш від Міжнародного валютного фонду в лютому — березні 2021 року.