На думку Володимира Мудрого, питання конвертації валютних вкладів у гривневі зараз є найбільш актуальним для ринку, оскільки спостерігається надлишок валютного фондування.
«При нашій ставкці 0,01% річних по валюті, такі вклади приростають швидше, ніж гривневі», — констатує Володимир Мудрий. Банкір не очікує, що такий хід призведе до різкого перетоку внесків з валюти в гривню, але, однозначно, посприяє прискоренню дедоларизації депозитного портфеля.
За його словами, перешкодою для прийняття такого рішення може стати те, що в цьому випадку Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) позбудеться регулярних внесків за валютними вкладами. Це вдарить по надходженнях. У той же час, на думку Володимира Мудрого, хорошим ресурсним компенсатором могло б стати приєднання до системи гарантування вкладів державного Ощадбанку .
Читайте також: Банки продовжують знижувати ставки по депозитах
Що держава гарантує вкладникам
На сьогоднішній день сума гарантованої виплати з ФГВФО в разі банкрутства банку складає 200 тис. Грн.
ФГВФО розглядає можливість підвищення цієї суми до 600, або навіть 800 тис. Грн.
У 2012 р. з метою підвищення привабливості гривневих ресурсів для банків були введені диференційовані ставки відрахування до Фонду регулярного збору. Для валютних вкладів ставка була встановлена в розмірі 0,8% від бази нарахування, тоді як для гривневих коштів — тільки 0,5%.
За даними НБУ, за підсумками 2020 року рівень доларизації депозитного портфеля знизився до 41%