У пошуках постачальника
Нагадаємо, що з 1 серпня 2020 року в Україні немає єдиної ціни на газ всіх клієнтів. Ціни не встановлюються для окремих областей, громад чи міст окремими постачальниками, а клієнти мають право укладати з ними угоди на власний розсуд. Більшість компаній пропонують газ за ціною 8,8−9,9 грн за кубічний метр.
Читайте також: Абонплата за газ може зрости на 30% з 1 січня
При цьому ціна за постачання газу в середньому в країні становить близько 2 грн за кубометр.
Читайте також: Як обрати постачальника газу: покрокова інструкція
Без пільг на електрику
Тариф на електроенергію мав підвищитися з 1 січня більш як у 2,5 раза і скласти близько 3,30 грн/кВт год. Для того, щоб цьому запобігти уряд восстановив єдину фіксовану ціну на електроенергію для побутових споживачів — 1,68 грн/кВт год. Цей тариф діятиме до 31 березня 2021 року. Проте, це не означає, що фактичного зростання сум за електрику у квитанціях не відбудеться. Справа у тому, що з 1 січня уряд скасував пільговий тариф на перші 100 КВт/год.
Читайте також: Тарифи на електроенергію для населення зростуть. Коли очікувати подорожчання
Мінус півмільярда субсидій
У схваленому та підписаному президентом законі «Про державний бюджет на 2021 рік» передбачено на субсидії 36,6 млрд грн. Це — на півмільярда менше, ніж минулого року. Таке рішення виправдовується тим, що у 2021 році передбачене підвищення мінімальної зарплати. Також є надія на те, що цього року зима теж буде відносно теплою як і у останні роки, що дозволить економити на опаленні.
Також уряд дозволив отримувати субсидію тим родинам, члени яких офіційно працюють за кордоном або перебувають за межами України в період догляду за дитиною до 3-х років.