Чим занепокоєні в ЄС

«Хоча Національний банк України й продемонстрував високий ступінь спадкоємності своєї політики, побоювання щодо незалежності установи зберігаються», — зазначається в документі.

У ЄС вважають, що схвалення в травні закону щодо банківського регулювання для співпраці з МВФ допомогло захистити фінансову стабільність України.

Водночас відставка глави Нацбанку Якова Смолія в липні викликає занепокоєння щодо довгострокової грошово-кредитної та фінансової стабільності, яка є важливим чинником для міжнародних партнерів України.

Читайте також: Шевченко заявив, що не відчуває впливу на незалежність Нацбанку

ЄС також зазначає, що після зміни глави НБУ троє з п'яти членів правління НБУ були переобрані внаслідок їхніх заяв про відставку (Сергій Холод і Роман Борисенко) або непродовження мандатів (Олег Чурій).

Ще двоє, що залишилися, — перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова та заступник Дмитро Сологуб зазнають тиску, зокрема у вигляді доган за публічні виступи, а також скорочення повноважень.

У жовтні НБУ змінив вертикаль підпорядкування та розподілу окремих структурних підрозділів між ними, а також розподіл вертикалей підпорядкування між членами правління Нацбанку.

Читайте також: Шевченко назвав чотири пріоритети в роботі Нацбанку