Чому не отримали коштів

«Так склалося, що значна сума коштів до цього часу нам не надійшла. Мова про більш як $3 млрд, які були закладені у нас в бюджеті», — заявив він.

Міністр уточнив, що називає суму в доларах, бо йдеться про «ті зовнішні запозичення, які наразі не надійшли на наші рахунки».

Водночас, за його словами, уряд має «план на випадок подій А, Б і В — як ми діємо, як завершити цей рік так, щоб ми профінансували всі видатки, передбачені в бюджеті, по максимуму».

Марченко назвав ситуацію непростою, але контрольованою.

«Я не сиджу в рожевих окулярах і не вішаю, як то кажуть (локшину), не хочу вас обманювати. Не все в нас так просто. Є затримки, складнощі… І ми думаємо, як закрити цей місяць, як фінансувати наступний. Ситуація непроста, абсолютно непроста», — заявив він.

Читайте також: Бюджет-2021. Що змінилося до другого читання

Марченко також назвав причини недоотримання й половини запланованих запозичень від міжнародних фінансових організацій.

«Бюджет, який приймався в квітні передбачав надходження коштів від міжнародних фінансових організацій обсягом понад $6 млрд. Зараз реально ми не отримали понад $3 млрд. З різних причин. Зокрема через неприйняття законів вчасно, і через рішення суддів», — пояснив він.

Транш від МВФ

Україна планувала до кінця 2020 року отримати ще два транші від МВФ по $700 млн. Однак цього не сталося. Наразі Україна сподівається узгодити всі питання з МВФ до кінця року, а транші отримати вже наступного року.

Читайте також:Кабмін затвердив держбюджет-2021 до другого читання

Нагадаємо

Раніше ексміністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства і радник глави Офісу президента Тимофій Милованов заявив, що Україна цього року не отримає транш Міжнародного валютного фонду.

Глава НБУ Кирило Шевченкозаявив, що свіжий макропрогноз НБУ побудований на припущенні, що Україна отримає в цьому році другий транш МВФ за програмою stand-by.