Аналітики відзначають, що індекс впав до показників січня 2019 року.

Як змінився індекс

Індекс поточного становища (ІПС) становить 54,9, що на 9,8 п. нижче за показник минулого місяця.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) в жовтні скоротився на 8,7 п. і становить 67,4.

У жовтні показник індексу очікуваної динаміки безробіття становить 147, що на 3,5 п. вище за показник минулого місяця. Індекс інфляційних очікувань змінився незначно — на 0,5 п. — до рівня 187,3.

Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців не змінилися: індекс девальваційних очікувань стабільний — 160,6.

Читайте також: Що буде з економікою України до кінця року

У жовтні 2020 року зафіксовано мінімальне значення індексу споживчих настроїв за період з січня 2019 року. Мінімуму досягли індекси очікуваного розвитку економіки в найближчий рік і 5 років. Ці індекси суттєво зросли в квітні 2019 року після президентських виборів, тепер же повернулися на рівень 2017-2018 років", — сказано в коментарі до дослідження.

Інші складові індексу споживчих настроїв також зменшилися в жовтні, але не «пробили» мінімум останніх двох років.

«Мінімальне значення індексу поточного особистого матеріального становища було зафіксовано в червні 2020 року, а індексу доцільності робити великі покупки — в квітні 2020 року», — коментують аналітики Info Sapiens.

До жовтня чотири місяці поспіль індекс споживчих настроїв ріс.

Індекс споживчих настроїв — це показник оцінки тенденцій на споживчому ринку, який використовують у всьому світі.

Читайте також: Навіщо світова фінансова влада розганяє інфляцію

Раніше повідомлялося

  • Бізнес погіршив очікування щодо відновлення економіки, інфляції та власних фінансових і виробничих результатів у наступні 12 місяців. Про це свідчить опитування керівників компаній, проведене Нацбанком у другому кварталі.
  • Кожна п'ята компанія прогнозує погіршення свого фінансового стану. Інші впевнені, що їх фінансова стабільність залишиться, як мінімум, на поточному рівні.