Причина
Розширити коло учасників програми «Доступні кредити 5-7-9%» планують через підвищення максимального рівня річного доходу підприємств і ослаблення умов для фонду оплати праці та чисельності персоналу.
Які ще зміни розглядають
У межах програми також розглядають:
- можливість застосовувати дохід підприємства за звітний період 2020 року;
- введення застави й розширення портфельних гарантій. Тобто до 80% кредиту буде покривати держава;
- можливість адаптувати програму «Часткове безробіття».
Читайте також: Доступні кредити 5-7-9%. Отримати кошти вдалося лише 11% опитаних
«Підтримка буде продовжена і у зв'язку з цим, до наявного бюджету програми, додатково виділимо коштів на суму 80 млн грн. Головна мета — допомогти бізнесу в покритті витрат на зарплату працівникам, яким скорочено робочий час, тим самим зберігаючи робочі місця», — повідомив міністр Петрашко.
Читайте також: Шмигаль розповів, як уряд підтримає бізнес у зв'язку з карантином вихідного дня
Подальша доля пропозицій
Для подальшого діалогу, обговорення всіх питань і прийняття рішень за дорученням прем'єра найближчим часом створять Міжвідомчу робочу групу, до якої увійдуть представники Мінекономіки, Мінфіну, профільного комітету й бізнесу.
Читайте також: Програма «Доступні кредити 5-7-9»: нові умови і старі проблеми
Раніше повідомлялося
- Для стимулювання розвитку бізнесу на початку лютого 2020 року ініціативи президента була запущена державна кредитна програма «Доступні кредити 5-7-9%».
- У квітні Кабмін розширив державну програму «Доступні кредити 5-7-9%» на бізнес з річним доходом в 100 млн грн, тоді як раніше ця сума обмежувалася 50 млн грн. Також уряд збільшив максимальну суму кредиту за програмою 2 млн грн до 3 млн грн.
- 9 жовтня Кабмін прийняв черговий пакет змін до держпрограми 5-7-9. Чого очікувати від нових умов програми, розповів «Мінфіну» голова правління Кредитвест Банку Ігор Тихонов.