За словами Лупіна, в закритому документі встановлені, в тому числі, певні числові межі того, що вважати надмірним коливанням. У разі надмірних коливань, департамент відкритих ринків вносить пропозицію про проведення валютної інтервенції заступнику голови, який курирує валютну вертикаль. Він приймає остаточне рішення про проведення інтервенції.

«Плюс ми дивимося на настрої ринку. Ось курс закриття вчора — 28,45 грн/$, поточні котирування 28,44 на 28,445. Тобто, має місце невелике укріплення курсу. Відповідно, ми нічого не робимо. Однак ситуація може дуже швидко змінюватися», — пояснив він.

Читайте також: Як поміняти «старі» долари на нові

Що таке ідеальний міжбанк

Олексій Лупін нагадав, що в жовтні було всього 5 інтервенцій. Це цілком відповідає  стратегії НБУ, яка передбачає мінімізацію присутності на ринку.

«Наша мета, щоб валютний ринок був саморегульованим. За винятком дійсно кризових моментів, як, наприклад, наприкінці березня нинішнього року. Якщо на ринку відсутні надмірні коливання курсу і ми просто спостерігаємо — для нас це ідеальна ситуація», — підкреслив директор департаменту відкритих ринків НБУ. 

Читайте також: 6 порад тим, хто тримає заощадження в валюті

Що відбувається з валютними запасами України

Як писав «Мінфін», на 1 листопада 2020 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $26,1 млрд в еквіваленті.

У жовтні обсяг резервів зменшився на 1,5%. Причини дві: погашення зовнішніх і внутрішніх зобов'язань держави і проведення валютних інтервенцій Національним банком для згладжування курсових коливань на валютному ринку.

Раніше НБУ прогнозував, що золотовалютні резерви України в 2020 році перевищать $29 млрд, незважаючи на період пікових виплат за зовнішніми боргами.

Повний текст інтерв'ю читайте тут