За останні два тижні 3 банки з 31, що беруть участь в нашому ренкінгу, підвищили дохідність вкладів у нацвалюті. Скільки зараз готові платити вкладникам великі фінустанови з депозитним портфелем понад 1 млрд грн, читайте у свіжому огляді «Мінфіну».
Хто готовий платити більше
- Мегабанк збільшив дохідність депозитів на всі терміни — на 0,5-1% річних. Зараз розмістити гривню в банку на 9 або 12 місяців можна під 11,5% річних. А ось депозит на півроку принесе річний дохід 9,6%.
- Кредит Дніпро Банк підвищив ставки за дпозитами на 9 і 12 місяців — до 11% річних.
- У банку Львів депозити на всі терміни подорожчали на 1% річних. Тепер розмістити тут гривню на 9 або 12 місяців можна під 10% річних, на 6 місяців — під 9% річних.
Читайте також: Що зробить НБУ, аби банки почали роздавати дешеві кредити
Де вкладникам шукати найщедріші пропозиції
Лідер за дохідністю гривневих депозитів на рік — Мегабанк, який готовий платити своїм клієнтам 11,5% річних.
Друге місце розділили між собою Альянс Банк, Кредит Дніпро Банк і Форвард Банк. Розмістити гривневий депозит на 12 місяців у цих фінустановах можна під 11% річних. Третій рядок дістався Ідея Банку, який на таких же умовах обіцяє річний дохід 10,6%.
Директор з розвитку бізнесу Ідея Банку Володимир Малий пояснює: мета клієнтів, які розміщують гроші в банку, змінилася з вектора заробітку на вектор накопичення. «Ми бачимо, що клієнти стали більше зберігати грошей саме на поточних рахунках, але з платним залишком. І знімають їх тільки тоді, коли потрібно зробити якусь покупку», — каже він.
За словами банкіра, в Ідея Банку частка вкладів до запитання теж зросла — на 1-1,5%. Але лідерами з розміщення заощаджень залишаються піврічні та річні депозити з найвищою відсотковою ставкою.