«Надаю свій особистий коментар щодо рішення по перерозподілу повноважень в НБУ. Ми з Дмитром Сологубом не підтримали це рішення. По-перше, такий підхід не відповідає найкращим світовим практикам. По-друге, не тільки створює загрози для прийняття регулятором по-справжньому неупереджених рішень , але і руйнує колегіальність», - написала Рожкова в фейсбуці.

«Режим тиші закінчився, час коментувати. Я і Катерина Рожкова голосували проти. Я зазначив у протоколі, що це може мати негативний вплив на співпрацю з МВФ. Рішення прийнято дуже сумнівним способом і порушує принципи побудови оргструктури НБУ, які розроблялися в 14-15 роках разом з МВФ », - написав Сологуб в твітер.

Рожкова додала, що таке рішення правління також не відповідає принципам незалежності, які були закладені в основу трансформації Нацбанку в 2014-2015 рр., що проводилася, зокрема, з урахуванням вимог МВФ.

«Це той випадок, коли нестерпна спрага інновацій не враховує світові практики. Оновлена ​​команда хоче зробити щось абсолютно нове і нетрадиційне», - додала вона.

Рожкова також підкреслила, що вона продовжить працювати.

Передісторія 

21 жовтня Нацбанк створив нову вертикаль підпорядкування «Регулювання фінансового сектору». Керуватиме діяльністю підрозділів за вертикаллю підпорядкування буде перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Що змінили

У Національному банку відбулася часткова зміна вертикалей підпорядкування та розподілу окремих структурних підрозділів Нацбанку між ними, а також зміни в розподілі вертикалей підпорядкування між членами правління Нацбанку:

  • З’явилася нова вертикаль – «Регулювання фінансового сектору». До неї віднесено департамент методології регулювання діяльності банків, департамент методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ, управління захисту прав споживачів фінансових послуг та департамент з управління діяльністю корпоративного недержавного пенсійного фонду Нацбанку.

Керуватиме діяльністю підрозділів за вертикаллю підпорядкування буде перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова

Читайте також: Правління НБУ позбавило Рожкову більшості повноважень

  • Вертикаль «Пруденційний нагляд» приєднано до вертикалі «Загальний блок». У результаті створена вертикаль «Пруденційний нагляд і загальні питання». До неї додатково віднесені департаменти банківського нагляду, виїзних перевірок, ліцензування, фінансового моніторингу, аналітики та наглядових технологій, нагляду за ринком небанківських фінансових послуг.

Голова Нацбанку Кирило Шевченко здійснюватиме загальне керівництво та контролюватиме діяльність підрозділів, віднесених до вертикалі «Пруденційний нагляд і загальні питання».

  • Департамент методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ від вертикалі «Монетарна стабільність» переходить до новоствореної вертикалі «Регулювання фінансового сектору».

Керівництво та контроль за вертикаллю «Монетарна стабільність», як і раніше, здійснюватиме заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб.

Нагадаємо

Як писав «Мінфін», за словами голови Ради НБУ Богдана Данилишина, останнім часом окремі посадові особи НБУ, прагнучи показати свою особливість і винятковість, намагаються нав’язувати громадськості свої особисті погляди та оцінки, які навіть не входять до сфери їхньої службової компетенції.

Читайте також: Голова НБУ не вносив подання про звільнення Рожкової і Сологуба

На засіданні Ради Національного банку, яке відбулося 2 жовтня, було оголошено догану і заявлено про недовіру двом членам правління Нацбанку — Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу.

Детально про скандал читайте тут