Ціна питання

Відомості, що можуть свідчити про організовану злочинну діяльність, були отримані під час перевірок з питань фінансового моніторингу та дотримання вимог валютного законодавства.

Так, станом на 30 вересня 2020 року до правоохоронних органів надіслано за результатами перевірок з питань фінансового моніторингу 5 листів з інформацією про підозрілі фінансові операції клієнтів банків на загальну суму понад 7,36 млрд грн та близько $24,9 млн.

Водночас упродовж третього кварталу поточного року за результатами перевірок з питань валютного нагляду надіслано 5 листів про фінансові операції, що можуть свідчити про організовану злочинну діяльність та великомасштабні операції клієнтів банків, на загальну суму понад $133 млн та €0,84 млн.

Здебільшого надана правоохоронцям інформація стосується проведення клієнтами банків операцій, що вони можуть бути пов’язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, переведенням безготівкових коштів у готівку, здійсненням фіктивного підприємництва, уникненням оподаткування тощо.

Читайте також: Чотири міфи про закон про фінмоніторинг. Як буде насправді

Нагадаємо

Національний банк направив у 2020 році правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів:

  • у першому кварталі — 7 банків та 2 небанківських фінансових установ;
  • у другому кварталі — 3 банків та 2 небанківських фінансових установ.

Читайте також: НБУ продовжує повідомляти правоохоронців про підозрілі фіноперації