Станом на 12 березня на сайті Work.ua було опубліковано 54 тисячі вакансій. Зараз на Work.ua 54,5 тисячі активних вакансій.
«Якщо не трапиться повторних криз, то з 4 кварталу цього року може початися зростання. А через рік у нас є шанс, що ринок праці зможе плавно повернеться до стану початку 2020 року», — каже засновник Work.ua. Артур Міхно.
Читайте також: За два тижні карантину кількість вакансій в Україні скоротилася на 34%
Схожа картина спостерігається із вакансіями для ІТ-фахівців. До карантину на сервісі пошуку роботи для ІТ-спеціалістів Djinni було розміщено 7,3 тисячі активних вакансії.
За перші кілька тижнів кількість вакансій скоротилася майже вдвічі. На 5 квітня на сайті було 4 216 вакансій.
Читайте також: МОП: 25 мільйонів людей можуть втратити роботу через кризу. Що повинна зробити влада
З цього часу кількість активних вакансій на Djinni зросла та перевищила докарантинні показники – 9,9 тисяч.
Натомість кількість ІТ-спеціалістів, що шукають роботу, від початку карантину весь час зростає. 15 березня на сайті було розміщено 17,5 тис резюме, зараз — 20,1 тисячі.
Читайте також: Фрилансери після карантину готові йти на роботу за наймом (дослідження)
Безробіття в Україні
З початку карантину в Україні статус безробітного отримали майже 432 тис осіб, що на 67% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
За даними Центру зайнятості, станом на 20 серпня статус безробітного мають майже 488 тисяч українців (проти 276 тисяч на цю ж дату минулого року), допомогу з безробіття отримують 411 тисяч громадян.
Читайте також: Кількість безробітних в Україні перевищила пів мільйона
У Центрі зайнятості відзначили, що кількість зареєстрованих безробітних щомісяця поступово зменшується. Зокрема, у квітні статус безробітного отримали 149 тис. осіб, у травні — 97 тис. осіб, у червні — 75 тис., у липні — 68 тис.
За п'ять місяців карантинних обмежень роботу вдалося знайти для 245 тисяч громадян, зокрема 168 тис. безробітних.
Читайте також: Шмигаль: Безробіття в Україні істотно скорочується
Раніше повідомлялося
- До 3,1 млн українців або 17% від робочої сили на піку карантину перебували в стані прихованого безробіття — зайнятість цих людей була зменшена або їх відправляли в неоплачувану відпустку.
- Як повідомляв прем'єр-міністр, за урядовими програмами з часткового безробіття вдалося зберегти 360 тисяч робочих місць.
- Національний банк очікує, що рівень безробіття у 2020 році сягне 10%, а не 9,5%, які НБУ прогнозував у квітні.
- МВФ прогнозує, що безробіття в Україні у 2020 році складе 12,6%, у 2021 році – 12%; в 2022 році – 11,5%.