За словами Анатолія Топала, бум на приміські будинки почався в квітні, коли в розпал карантину всі почали активно шукати житло за містом. Тепер починається друга хвиля попиту на оренду невеликих, але комфортних котеджів, розташованих недалеко від великих міст.
Люди готові платити за комфортне та якісне житло
Умови карантину показали, що набагато легше пережити пандемію в окремому будинку — поруч з лісом або водоймою, працюючи віддалено. Попит на приміські будинки різко виріс, і якість життя там теж покращилася.
«Зараз виходить дуже багато проектів, які закладалися ще навесні. Є все більше пропозицій з продажу котеджів і невеликих дуплексів, розрахованих на будь-який гаманець», — поділився Анатолій Топал.
За його словами, маючи кілька десятків тисяч доларів, вже можна думати про покупку власного будинку під Києвом. Звісно, ціна залежить від якості будівництва, розташування, комунікацій і т. д. Але варіантів для вибору все більше.
Читайте також: Як продати або купити квартиру і не стати жертвою шахраїв
Експерт вважає, що найближчим часом попит на приміські будинки буде тільки посилюватися. Адже поки незрозуміло, що буде з відпустками, відвідинами інших країн і туризмом. «Зараз розвивається напрямок будівництва невеликих ком'юніті — кількох будинків з великою спільною територією, або окремих котеджних містечок», — додає Анатолій Топал.
Він стверджує, що люди готові платити за комфорт і наявність в комплексі або в будинку певного набору сервісів, якісного дизайну та архітектури. В першу чергу, користуються попитом сервіси для безпеки, відпочинку дітей, консьєрж-сервіси, доставки та інше.
Скільки коштують квартири
Як писав «Мінфін», найдешевші однокімнатні квартири в Деснянському районі Києва — близько 26 тис. грн за м. кв., найдорожчі, як і раніше на Печерську — 65 тис. грн за м. кв.
Купівля житла на первинному ринку обійдеться приблизно на 30% дешевше, ніж на «вторинці».