«Тихенький договорняк на мільярди гривень. У головних ролях: судді, олігархи та «активісти». І ризик перетворення України на арену боїв без правил», — сказав Малюська, коментуючи засідання 14 серпня Печерського районного суду у справі за позовом шести британських компаній до Приватбанку та Мінфіну.
Читайте також: Суд шести британських компаній Суркісів проти Приватбанку перенесли
Читайте також: Приватбанк зобов'язали виплатити понад $ 200 мільйонів офшорам Суркісів
- У судовому процесу, за словами міністра юстиції, були задіяні судові маніпуляції:
- формальний відповідач фізична-особа (щоб змінити підвідомчість справи);
- маніпуляція з судовим збором (позов не про стягнення коштів, а про обслуговування депозитів);
- маніпуляція з вибором судді (ідентичні заяви подавалися одна за одною, аж поки система не розписала справу на певного суддю);
- маніпуляція зі способом забезпечення (забезпечення було практично ідентичним позовним вимогам).
«Зараз суд розглядає питання законності та обґрунтованості останньої та найбільш нахабної маніпуляції: позивачі просять встановити Порядок виконання ухвали про забезпечення, якою стягнути тіло депозитів і нараховані проценти на користь позивачів. Тобто, у якості забезпечення суд просять стягнути кілька мільярдів з Приватбанку на користь шести британських компаній, заснованих офшорами з BVI», — додав міністр.
Нагадаємо
- Приватбанк наполягає на тому, що виконання договорів неможливе, оскільки депозити були конвертовані в капітал банку під час націоналізації, як засоби, що належать, за визначенням НБУ, пов'язаним особам з ексвласниками Привату Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим.
- Апеляційний суд фактично дозволив примусово стягнути коштів з Приватбанку незважаючи на те, що рішення по суті спору поки не було.
- Стягнення, відповідно до ухвали суду, виступає забезпеченням за позовом компаній Суркісів, які в низці паралельних процесів оскаржують зв'язаність з Коломойським і Боголюбовим.