Як зазначають в ФГВФО, фінкомпанія «Centr Motors» на своїй веб-сторінці розмістила серед документів, якими вона начебто володіє, підроблену скан-копію свідоцтва учасника ФГВФО. Водночас, Фонд ніколи не видавав цього свідоцтва, а його номер і реєстраційний номер насправді належать існуючому банку.
У ФГВФО наголошують, що така компанія взагалі не могла б стати учасником Фонду. Адже відповідно до закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», учасниками Фонду є виключно банки України.
«Кошти, які клієнти передають компанії ТОВ «Centr Motors», не гарантуються, а отже не будуть відшкодовані Фондом у випадку банкрутства компанії», — наголосили у ФГВФО.
Всі документи сумнівні
У повідомленні Фонду вказується, що за даними з загальнодоступних джерел встановлено, що будь-яка інформація про ПАТ «Центр Моторс» відсутня у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Її також немає на офіційному сайті Державної фіскальної служби та на офіційному сайті Національного банку. Там немає, у тому числі, інформації за номером ЄДРПОУ, вказаному на сайті компанії.
«Таким чином, всі документи, розміщені на сайті, викликають сумнів в їх достовірності», — зазначає Фонд.
Фонд звернувся до правоохоронних органів з метою притягнення ТОВ «Centr Motors» до відповідальності за подання недостовірної інформації та введення в оману.
Шахрайські схеми
За підрахунками «Мінфіну» в останні роки українці «подарували» організаторам фінансових пірамід понад $1 млрд. До найбільших збитків призвела діяльність МММ-2011, в який українці вклали орієнтовно до $670 млн.
В травні цього року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №3479, який передбачає кримінальну відповідальність за створення і діяльність фінансових пірамід.
Відповідно до нього створення і діяльність фінансової піраміди буде каратися штрафом 1700-3400 грн або обмеженням волі до 3 років. За повторне порушення чи змова групи осіб хочуть обмежувати чи позбавляти волі до 5 років.
Читайте також: Чи відправить шахраїв за грати закон про фінансові піраміди
При використанні інформаційно-телекомунікаційних систем і мереж, систем електронних платежів проект передбачає позбавлення волі на 5-8 років з конфіскацією майна. А якщо працювала організована група — на 8-12 років з конфіскацією майна.