Плани й подальша стратегія НБУ

Під час презентації заступник голови НБУ Дмитро Сологуб зазначив, що для подальшого забезпечення макрофінансової стабільності та сталого економічного розвитку України необхідно продовжувати послідовну монетарну політику і не поступатись тими принципами, на яких вона будувалась у 2015-2020 роки.

«Режим інфляційного таргетування і політика гнучкого курсоутворення, яких дотримувався Національний банк у попередні роки, довели свою ефективність. Нам вдалося суттєво знизити інфляцію та наблизити її до середньострокової цілі в 5%. Виважена монетарна політика та адекватне регулювання фінансового сектору сприяли проходженню найгострішої фази коронакризи без тих тяжких економічних наслідків, які ми спостерігали під час криз 2008 чи 2014 років», — зазначив Сологуб.

ВІДЕО: Боротьба за крісло голови НБУ: лідери, перші втрати та курсові ризики

Він також наголосив, що Основні засади розроблено з урахуванням цілей, принципів та інструментів, визначених Стратегією монетарної політики. Також вони закріплені Меморандумом з МВФ про економічну та фінансову політику.

Читайте також: Відставка голови НБУ не вплине на макростабільність України і курс гривні — міністр фінансів

Основні пропозиції до Ради НБУ

  • продовжувати політику таргетування інфляції для забезпечення цінової та фінансової стабільності;
  • підтримувати темпи зростання цін у середньостроковій перспективі на рівні 5% із допустимим діапазоном відхилень 1 в.п.;
  • дотримуватися й надалі режиму плаваючого курсоутворення й не таргетувати досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу.

З пропозиціями Правління НБУ до Основних засад грошово-кредитної політики на 2021 рік та середньострокову перспективу можна ознайомитись тут.

Плани щодо інфляції

Під час презентації правління НБУ наголосило, що рішення з монетарної політики залишатимуться передбачуваними, послідовними та будуть спрямовані на приведення інфляції до цілі 5% протягом 9-18 місяців.

Читайте також: J.P. Morgan змінив прогноз облікової ставки. Причина — відставка Смолія

Також було зазначено, що для найкращого сприяння економічному зростанню НБУ використовуватиме гнучкість режиму інфляційного таргетування, зокрема, допускаючи тимчасове відхилення інфляції від цілі, якщо це не перешкоджатиме її поверненню до цільового діапазону на прийнятному горизонті.

Що думають у Раді

Рада Національного банку взяла до відома пропозиції правління НБУ до матеріалів Основних засад грошово-кредитної політики на 2021 рік і середньострокову перспективу.

Вона підготує остаточний проєкт, затвердить його і подасть до Верховної Ради України. Відповідний документ Рада НБУ планує затвердити у вересні 2020 року.

Нагадаємо

  • 6 червня Рада Національного банку відмовилася призначати Олега Чурія на посаду заступника голови Нацбанку.
  • Після звільнення 3 червня 2020 року голову НБУ Якова Смолія, протистояння Ради НБУ і правління Нацбанку продовжилося.
  • З урахуванням інтриги навколо майбутнього глави НБУ — звільнення Чурія з правління НБУ говорить про швидкі активні зміни в складі всього правління НБУ.
  • З огляду на те, що скоро закінчуються повноваження Дмитра Сологуба — члена команди Смолія — ​​навколо його посади і подальшої долі правління зараз вибухне запекла боротьба.
  • Основна проблема — принципово різні підходи до грошово-кредитної і валютної політики Нацбанку.