«Це цілий комплекс питань. Він не покривається лише одним законодавчим актом», — сказала Вестагер.
Читайте також:Франція відклала введення податку для Google, Amazon і Facebook
Також вона наголосила на необхідності дотримання законів про конкуренцію і розробку нових норм в антимонопольній сфері.
«Компанії повинні нести відповідальність за публікацію на належних їм мережевих ресурсах заборонених матеріалів», — підкреслила представник Єврокомісії.
Хто раніше ввів податок для ІТ-гігантів
-
У грудні 2019 року новий уряд Молдови ухвалив проект бюджету на 2020 рік, в якому закладено 20% податок для провідних постачальників IT-послуг, в тому числі Facebook, Google і Netflix.
-
19 листопада чеський уряд прийняв план введення щорічного податку для інтернет-компаній Google, Amazon, Facebook і Apple.
-
У жовтні Італія прийняла проект бюджету на 2020 рік, в якому передбачено новий податок для цифрових компаній, в тому числі американських технологічних гігантів.
Позиція Єврокомісії
Раніше Єврокомісія заявляла, що традиційний бізнес платить близько 23% з прибутку в ЄС, але інтернет-компанії платять податки в країні, де інкорпоровані, а в країнах присутності обходяться 8-9%. Французький уряд відзначав, що податки повинні базуватися не тільки на фізичній присутності, але й на цифровій.
Позиція уряду США
Уряд США критикував такий хід і повідомив, що проведе розслідування про те, чи не дискримінує це рішення американські компанії.