Що кажуть у Нацбанку
За словами Рожкової, Нацбанку як регулятору дуже хотілося б, щоб сектор був прозорим з усіх сторін, зокрема, з точки зору оподаткування.
Тому НБУ планує в межах своєї компетенції зробити так, щоб страхування, лізинг та інші фінансові послуги отримали додатковий стимул до розвитку.
Читайте також: Спліт в дії. Відсьогодні НБУ починає регулювати не тільки банки
«Ми плануємо обговорювати всі ці питання з Міністерством фінансів. Єдине, що потрібно розуміти, сьогоднішня кризова ситуація вносить свої корективи в бюджет країни — в нас розширений дефіцит. Тому не варто очікувати, що будуть якісь зміни в цьому році. Але ці дискусії з Міністерством фінансів ми почнемо.
Головним нашим аргументом є те, що, давши додатковий стимул для розвитку сектору, ми зможемо компенсувати ці податки іншими надходженнями до бюджету від підвищення прозорості роботи небанківського фінансового ринку», — підсумувала Рожкова.
Читайте також: «Спліт»: Що НБУ обіцяє небанківським фінустановам
Нагадаємо
- З 1 липня Нацбанк почав регулювати роботу не тільки банків, а й страхових компаній, мікрофінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та інших небанківських фінансових установ.
- Недержавні пенсійні фонди перейшли під контроль Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку.
Поки для компаній все залишиться так, як було. Зміниться лише адреса для подання звітності. Нове регулювання буде з'являтися поступово.
Читайте також: НБУ поки не дозволить небанківським фінустановам залучати кошти вкладників
- Як заявляли в НБУ, тільки два сегменти небанківських ринків вимагають більш пильної уваги, страхові компанії та кредитні спілки, оскільки працюють з грошима населення й бізнесу.
- Інша частина небанківського ринку працює на власному капіталі або кредитах, тобто не залучає гроші населення. Для них регулювання буде ослабленим.