У період з лютого по травень вкладники в цілому відклали 214 мільярдів євро, таким чином на банківських депозитах європейців накопичилося вже 7,3 трлн — найвищий показник в історії.

У березні і квітні, коли діяли суворі обмеження, у країнах зони євро зростання заощаджень склало 136%.

Читайте також: Депозити і валютний кеш. Як зберігають заощадження українці — опитування CBR

Експерти побоюються, що накопичені вкладниками кошти не підуть на відновлення економіки.

Глава Європейського Центробанку Крістін Лагард попередила, що вихід з рецесії буде стриманим, так як торгівля і виробництво не повернуться до докризових значень і потрібен буде час, щоб феноменальні, за її словами, заощадження європейців, знову з'явилися в сферах споживання та інвестицій.

Читайте також: Опитування ФГВФО: чи довіряють українці свої заощадження банкам

Лагард також зазначила, що через кризу, викликану пандемією, зросте рівень заборгованості держбюджетів і компаній.

Скільки Європа влила в економіку

Європейський центральний банк 4 червня прийняв рішення збільшити обсяг екстреної програми викупу активів Pandemic Emergency Purchase Programme (PEPP) на 600 млрд євро.

Читайте також: Як антикризові заходи ЄЦБ вплинуть на курс євро і українські євробонди

Експерти очікували, що ЄЦБ збільшить PEPP на 500 млрд євро. Однак домовилися про 600 млрд євро. Таким чином, загальний обсяг програми склав 1,350 трлн євро.

Нагадаємо

  • Раніше глава Європейського центробанку Крістін Лагард заявила, що єврозона, «ймовірно, пройшла» найважчий етап економічної кризи, викликаної пандемією коронавірусу.
  • МВФ погіршив прогноз падіння світової економіки в 2020 році до 4,9% до 3%, що прогнозував у квітні. Про це йдеться в червневому огляді світової економіки.

  • МВФ вважає, що відновлення економіки буде більш поступовим, ніж прогнозувалося раніше. Порівняно з прогнозами в квітні, зростання світової економіки в 2021 році прогнозується на рівні 5,4% (проти 5,8%).

Читайте також: Ефект «коронавірусної» кризи може відчуватися до 2025 року — МВФ

Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».