Як раніше заявляв сам Дуров, суд вирішив, що «Gram не можна поширювати не тільки в Сполучених Штатах, але і у всьому світі». Тепер він погодився виплатити владі США $18,5 млн штрафу та повернути інвесторам $1,22 млрд.
Засновник Telegram зазначає, що погодився на мирову угоду, оскільки подальший розгляд судової справи мав «обмежений сенс». «Ми вітали можливість вирішити її, не визнаючи і не заперечуючи нашу відповідальність», — зазначив Дуров.
Відповідно до угоди, компанія повинна буде протягом трьох років за 45 днів повідомляти Комісію з цінних паперів про намір прийняти участь у випуску «криптовалют, цифрових монет, токенів чи будь-яких аналогічних активів, випущених або переданих з використанням технології розподілених реєстрів».
Хто інвестував в Gram
Інвестори вклали в проект створення криптовалюти і блокчейн-платформу Telegram Open Network $1,7 млрд, розраховуючи отримати 2,9 млрд токенів.
За повідомленнями ЗМІ, серед тих, хто інвестував у проект, російський олігарх Роман Абрамович і засновник компанії Вімм-Білль-Данн Давид Якобашвілі.
Що відомо про Gram
Gram — криптовалюта на основі блокчейн-платформи TON, що розробляється Telegram. Особливістю блокчейн-платформи Gram є велика швидкість здійснення транзакцій.
Ці продукти Telegram розробляв з 2017 року і повинен був запустити в кінці жовтня 2019 року, але згорнув плани через позов Комісії з цінних паперів і бірж США.
Читайте також: Прибутковість 149-214%: п'ять найбільш прибуткових криптовалют 2020 року
Відомство визнало, що компанія Павла Дурова не перейнялася відповідністю токенів Gram нормам американського регулювання, і через суд заборонив первинне розміщення криптовалюти.