«Якщо говорити про податок на нерухомість, то моя думка – не можна оподатковувати нерухомість виходячи з метражу. Якщо ми звернемося до історії, то у нас був очажний збір, був податок на вікна. І ось зараз у нас є податок на метри. Це абсолютно не відповідає економічній вартості об'єкта і не відповідає практиці розвинутих країн. Тому тут однозначно – точно так само, як податок на землю, – ми повинні виходити з грошової оцінки, з економічної вартості об'єкта. І в цьому сенсі я прихильник того, щоб абсолютно поміняти концепцію оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельних ділянок», – пояснив Гетманцев.
Читайте також: Податок на нерухомість: Скільки доведеться заплатити в 2020 році
За його словами, у Верховній Раді вже готують законопроект, який змінить спосіб розрахунку податку.
«Це не буде з наступного року, можливо, але, тим не менш, ми цим займаємося. Це не вечір сьогоднішнього дня, але це вже завтрашній день. А поки продовжуємо платити за метри», – сказав Гетманцев.
Читайте також: Податок на нерухомість. Що пропонують змінити
Скільки і коли платити в 2020 році
Податок на житлову нерухомість сплачують фізичні особи – власники житлової нерухомості, якщо площа житла, що перебуває у їх власності, перевищує встановлений ліміт – пільгову площа (незалежно від кількості об'єктів).
Що оподатковується
- квартири площею понад 60 кв. м;
- приватні будинки площею понад 120 кв. м;
Сплачують податок за площі нерухомості, які перевищують встановлений ліміт, наприклад, якщо площа квартири 80 кв. м, то податок буде нараховано на 20 кв. м.
Розмір податку:
-
встановлюють за своїм рішенням сільські, селищні, міські ради або ради об'єднаних територіальних громад, які створені відповідно до закону і перспективним планом формування території громад, в залежності від місця розташування (зональності) і типів таких об'єктів нерухомості;
-
ставка податку на загальнодержавному рівні обмежена – не більше 1,5% від мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року за 1 квадратний метр;
Читайте також: Які податки потрібно платити при покупкє і перепродажу квартири в новобудові
-
в 2020 році розмір мінімальної заробітної плати становить 4723 грн, таким чином, максимальна ставка податку складе 70,84 грн за 1 кв. м.
-
в 2020 році податок сплачується за 2019 рік.
Податкові повідомлення-рішення – фізичним особам повинні прийти до 1 липня 2020 року, а сплатити суму зазначеного в ньому податку протягом 60 днів після його отримання.