«Grayscale купила 18 910 BTC з моменту халвингу. Після халвингу видобули тільки 12 337 BTC. Уолл-стріт хоче біткоін, і їм все одно, що скаже банк Goldman Sachs», — заявив Рук.
Читайте також: В мережі Bitcoin відбувся халвинг. Що зміниться на ринку криптовалют
Згідно з його розрахунками, компанія в два рази збільшила обсяг інвестицій в криптовалюту після халвингу. До цієї події Grayscale Investments купували приблизно по 607 BTC на добу, тепер — з 1112 BTC.
Новину прокоментував генеральний директор криптовалютної біржі Binance Чанпен Чжао. За його словами, обсягу видобутих біткоінів замало навіть для однієї такої організації. Тобто Чанпен підкреслив дефіцитний характер иіптовалюти і натякнув, що вона може не дістатися всім бажаючим.
Читайте також: П'ять способів придбати (продати) біткоін
За підрахунками Рука, Grayscale викупила в середньому від 33 до 34% усіх намайнених BTC в першому кварталі 2020 року. Тільки за сто днів фірма акумулювала на своїх гаманцях приблизно 60 762 BTC. За цей же період часу середній тижневий обсяг інвестицій в Grayscale Bitcoin Trust виріс до $29,9 мільйона. Це у вісім разів більше, ніж рік тому.
Що таке халвинг
Халвінг (від англ. halving — вполовинення) — зменшення винагороди за пошук нового блоку у мережі біткоіна.
Майнери за допомогою спеціального обладнання шукають нові блоки в мережі біткоіна, тим самим підтримуючи її. Вони підтверджують транзакції та зберігають консенсус щодо незмінного та єдиного для всіх стану мережі — головної запоруки її роботи.
За кожен новий віднайдений блок майнери отримують винагороду. Коли біткоїн лише починався у 2008 році, ця винагорода становила 50 BTC. У 2012 вона зменшилася до 25 BTC, а у 2016 — до 12,5 BTC.
Халвінг відбувається раз на чотири роки. Найближчий був запланований на 13 травня 2020 року, але відбувся натомість 11 травня — винагорода для майнерів за пошук нового блоку зменшилася до 6,25 BTC.
Цю подію очікували всі світові криптани, адже внаслідок халвінгу зазвичай відбуваються значні зміни у сфері криптовалют.
Нагадаємо
12 травня в мережі Bitcoin відбулася головна подія цього року — халвинг. 11 травня на блоці 630 000 нагорода за видобуток криптовалюти знизилася з 12,5 до 6,25 BTC.
Інвесткомпанія Grayscale не обмежується тільки одним біткоіном. Наприкінці квітня стало відомо, що інвестиційна фірма викупила 48 відсотків всіх монет ефіріума, видобутих в 2020 році.
Читайте також: Біткоін vs криза: чи стане крипта порятунком від фінансових потрясінь
27 травня інвестиційний банк Goldman Sachs провів конференцію для своїх клієнтів, на якій перерахував безліч мінусів біткоіна та інших криптовалют. Серед недоліків — висока волатильність курсу, відсутність рис захисного активу, застосування в незаконній діяльності та інше.