Ситуація на ринку
- Вартість бареля серпневої нафти Brent 2 червня до 8:54 за Києвом склала $38,56 (+0,52%).
- Барель липневої нафти WTI торгувався за $35,56 (+0,34%).
Що вплинуло на ціни
Ціни на Brent подвоїлися за останні шість тижнів завдяки скороченню постачань з боку Організації країн-експортерів нафти та її союзників, включаючи Росію, групи, що отримала назву OPEC+. Проте ціни Brent, так і WTI, все ще на 40% нижче за річні максимуми.
«Вся ця історія в значній мірі заснована на скороченні пропозиції і відновлення попиту», — сказав аналітик по сировинним товарам Commonwealth Bank Вівек Дар.
На відеоконференції, яка, ймовірно, відбудеться 4 червня, члени групи ОПЕК+ розглянуть питання про продовження скорочення видобутку на 9,7 млн б/д до липня або серпня.
Читайте також: Ціна на нафту Brent впала до 18-річного мінімуму
«Швидше за все, ОПЕК+ може продовжити поточні скорочення до 1 вересня і призначити до цього часу нараду, на якій буде ухвалено рішення про подальші кроки», — сказав глава Citi з досліджень в галузі сировинних товарів Едвард Морс.
В узгодженому в квітні плані ОПЕК+ рекордне скорочення поставок повинно було відбутися в травні і червні. У період з липня по грудень воно знизиться до 7,7 млн б/д.
Минулого тижня джерела повідомили Reuters, що Саудівська Аравія веде переговори про продовження періоду максимального скорочення нафтовидобутку.
«Росія буде ключовою перешкодою для будь-якого продовження. Москва навряд чи погодиться на пролонгацію, що виходить за рамки пари місяців», — вважають аналітики нідерландського банку ING.
Між тим, продовження періоду максимального скорочення може підштовхнути ціни на нафту до $40/бар, вважають в Commonwealth Bank.
Читайте також: Ціни на нафту впали всерйоз і надовго. Трамп не допоможе
Падіння запасів нафти в Кушингу, штат Оклахома, на 54,3 млн бар за підсумками минулого тижня також підтримало ціни, повідомили трейдери з посиланням на останній звіт Genscape. При цьому попереднє опитування Reuters показало, що загальні запаси сирої нафти в США, ймовірно, збільшилися минулого тижня.
Що стримує зростання цін
Зростаюча торгова напруженість між Китаєм і Сполученими Штатами, а також виробничі дані, що показують, що азіатські і європейські заводи відчувають серйозні труднощі, стримують зростання нафтових котирувань.