«Українська влада проінформувала нас, що лише громадяни України з постійним місцем проживання у інших державах матимуть можливість залишити територію України», — йдеться у повідомленні дипмісії.

Після медійного розголосу, британська дипмісія оновила своє повідомлення.

Про що йшлося в повідомленні

Початково стверджувалося, що українці, які мають відповідні документи, повинні отримати дозвіл для виїзду від МЗС.

У відредагованій версії цієї фрази немає, але йдеться про те, що статус громадян як тих, що мають дозвіл на проживання у Британії, має бути підтверджений.

Читайте також: Куди подінуться наші заробітчани після карантину

Посольство бере на себе сприяння у цьому підтвердженні, якщо отримає від громадян України дані про заплановану поїздку не пізніше ніж за 72 години до запланованого вильоту чартерного рейсу або перетину наземного кордону.

«Українським громадянам, які мають дозвіл на проживання у Великій Британії, і які хочуть туди прямувати, повинні верифікувати цей статус. Посольство Великої Британії підтримуватиме цей процес, інформуючи МЗС про вашу заплановану подорож та направляючи до них інформацію про ваш статус як резидента Сполученого королівства», — заявила дипмісія.

Там  зауважили, що новий порядок стосується прямих перельотів до Британії, перельотів до інших країн, звідки відкрите сполучення із Британією, а також виїздів через наземний кордон (очевидно, йдеться про тих, хто планує подорожувати через Мінськ, інші сусіди України закрили свої кордони).

Читайте також: «Рабства в Україні немає». Зеленський назвав умови виїзду заробітчан за кордон

В МЗС вже пояснили, що вони є лише комунікаторами у цьому процесі та не надають відповідних дозволів чи заборон.

Посольство відкрило можливість таких звернень про виїзд з України лише тих, хто має британський Biometric residence permits і наголосило що не зможе сприяти тим, має візи будь-якого класу, але не має BRP. Це робить неможливим, зокрема, виїзд сезонних робітників до Британії за даною процедурою. Щодо них, як відомо, проводяться окремі переговори на рівні уряду

Читайте також: Що чекає трудових мігрантів в 2020 році

«Європейська правда» має повідомлення також від інших країн про проблеми з виїздом навіть тих громадян, що мають дозвіл на постійне проживання, та про потребу узгоджувати їхні списки через МЗС. Варто зауважити, що українська влада публічно не повідомляла про зміни у правилах виїзду.

Передісторія

Раніше Кабінет міністрів тимчасово заборонив українським заробітчанам поїздки за кордон. Виїзд дозволено лише в разі відвідування родичів.

Пізніше МЗС України назвав головну умову працевлаштування українських громадян за кордоном в умовах пандемії коронавірусу.