Результати тендеру

Обсяги рефінансування обмежувалися лише наявною в банків ліквідною заставою. Участь у тендері взяли 11 банківських установ.

«Ми створємо умови, в яких бізнес може отримати за доступними ставками кошти не лише на короткострокові потреби, а й на масштабні бізнес-проєкти, які потребують довгострокових вкладень. Наприклад, такі важливі для держави та для створення робочих місць інфраструктурні проєкти як будівництво доріг тощо», — прокоментував результати першого тендеру Яків Смолій

Наступний тендер відбудеться 12 червня 2020 року.

Крім цього, сьогодні відбувся черговий тендер з підтримання ліквідності банків строком до 90 днів. У ньому взяли участь 4 банки, які загалом залучили майже 457 млн грн.

Що це дасть 

Тендери довгострокового фінансування спрямовані на виконання одразу кількох цілей, пов'язаних як із збереженням фінансової стабільності в країні, так і стимулюванням економічного зростання.

«На сьогодні гривнева ліквідність банківської системи перевищує 200 млрд грн, а валютна $8 млрд, тому запровадження нового інструменту носить скоріше превентивний характер на випадок розгортання більш серйозних кризових явищ у світовій економіці», — зазначили раніше в НБУ.

Умови рефінансу

  • Процентна ставка за довгостроковими кредитами рефінансування фактично буде плаваючою.
  • Вона визначаэться як облікова ставка Нацбанку, яка може змінюватися відповідно до рішень правління НБУ, плюс постійна величина в процентних пунктах, яка діє на день надання кредиту і буде незмінною протягом усього строку користування рефінансуванням.
  • За потреби банки зможуть достроково погашати кредити в будь-який час.
  • Банки зможуть звернутися за довгостроковим рефінансуванням в ситуаціях, коли вони будуть потребувати додаткової ліквідності.

Читайте також: НБУ допоможе економіці «стати на ноги». Банкам розширять програму кредитів рефінансування

Нагадаємо

  • В березні Національний банк заявив, що вводить довгострокове рефінансування банків на строк до 5 років на додаток до стандартних короткострокових інструментів рефінансування.
  • З 19 березня НБУ змінив графік проведення операцій з регулювання ліквідності банків. Регулятор щоп'ятниці проводить тендери з розміщення депозитних сертифікатів і надання короткострокових кредитів рефінансування.