Що кажуть в НБУ
«Успішно та вчасно завершити перетворення НБУ на регулятора небанків не заважає навіть коронавірус. Хоча в країні карантин, процес нашої підготовки йде в повному обсязі та за графіком», — повідомили у Нацбанку.
Розширення повноважень Нацбанку відбувається відповідно до ухваленого Радою закону про «спліт», у межах якого в Україні ліквідують регулятора ринку небанківських фінансових установ — Нацкомфінпослуг, а його повноваження розподіляють між НБУ та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).
Читайте також: Чистки на небанківському ринку не буде — НБУ
Коли НБУ стане регулятором небанківського ринку
Відповідно до цього закону, з 1 липня 2020 року Нацбанк почне регулювати не лише банки, а й страхові компанії, кредитні спілки, ломбарди та інші фінансові установи, крім недержавних пенсійних фондів.
Читайте також: «Спліт»: Що НБУ обіцяє небанківським фінустановам
Нагадаємо
- 12 вересня 2019 року Рада ухвалила закон про «спліт». Тоді за нього проголосувало 296 депутатів. 16 жовтня цей закон підписав президент.
Читайте також: НБУ поки не дозволить небанківським фінустановам залучати кошти вкладників
- Модель нового регулювання ринку факторингу Нацбанк презентував 4 травня під час обговорення з фінкомпаніями «Білої книги» і опублікував у документі «Майбутнє регулювання небанківського мікрокредитування».
- Згідно з ним НБУ планує дозволити фінкомпаніям додатково залучати кошти афілійованих осіб і кошти на умовах субборгу. Також компанії можуть випускати акції й корпоративні облігації з їх публічним розміщенням.