Оренда
За останні три роки кількість аукціонів на оренду землі сільськогосподарського призначення зріс з 43 до 88 гектарів.
Середня ціна оренди не зазнала істотних змін – у 2016 році гектар землі в оренду коштував 2845 грн, а у 2019 – 3518 грн/гектар.
Читайте також: Закон про ринок землі. Експерт назвав всі плюси й мінуси
Де найвища ціна
У 2019 році найвища ціна за оренду землі була у Вінницькій області – 7233 грн, Полтавська (6973) та Кіровоградська (6858), найдешевше вартувала земля на Закарпатті – 1417 грн за гектара, Рівненська — 1473 та Волинська — 1842.
«Відкриття ринку землі створить конкуренцію між покупцем та орендарем землі. Власники будуть вибирати, що їм вигідніше: продати цю землю чи продовжувати оренду. За рахунок такої конкуренції ціна на оренду землі зростатиме, а у власників землі вперше з’явиться вибір», – зазначає доцент департаменту економіки Університету Де-Монфорту, старший радник з питань управління земельними ресурсами проекту Prindex Денис Нізалов.
Передісторія
28 квітня Президент Володимир Зеленський підписав закон про відкриття ринку сільськогосподарських земель, який Верховна Рада ухвалила 31 березня.
Раніше у МЕРТ заявляли, що після відкриття ринку один гектар землі коштуватиме близько $2200.
Що відбувається з орендою землі
За словами радникп прем'єр-міністра з економічних питань Олексія Мушака, зараз тільки 60% орендарів землі платять податки і на ринку є дискримінація.
Читайте також: Ринок землі. Як будуть продавати і купувати сільгоспземлі в Україні
З 2013 року всі угоди з оренди земель проходять через аукціони. Найбільша доля аукціонів – 98% – припадає на землі сільськогосподарського призначення.