Хто отримує
«Кредитні канікули» надаються банком клієнтам, що стикнулися з фінансовими труднощами (звільнення, відпустка за свій рахунок тощо) через обмеження, пов’язані з карантином.
Такі клієнти матимуть право на перенесення строків усіх чергових платежів до 31 липня 2020 року з відповідним укладанням додаткових угод до кредитного договору чи договору лізингу після завершення карантину.
Читайте також: Кредитні канікули і готівка в карантині. Повний перелік заходів, які ввів НБУ на банківському ринку на час карантину
Для оформлення «кредитних канікул» за програмами «Авто в розстрочку», «Житло в кредит» та «Кредит під заставу нерухомості» достатньо заповнити заявку на сайті банку.
Читайте також: Кредитні канікули для МБ: що ще допоможе пережити кризу
Для кого ввели «кредитні канікули»?
Загальні правила «кредитних канікул» встановлені законом щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19). Його Верховна Рада ухвалила 17 березня.
Відповідно до закону, боржник звільняється від відповідальності перед банком за прострочення споживчого кредиту в період з 1 березня по 31 квітня. Зокрема, банки не повинні нараховувати штрафи та пеню.
Також банки не можуть збільшувати відсоткову ставку за споживчими кредитами, окрім тих випадків, якщо договором передбачена плаваюча ставка.
Чи може розраховувати на «кредитні канікули» бізнес?
Так. Хоча, в законі йдеться лише про споживчі кредити, Нацбанк рекомендує банкам йти на зустріч і підприємцям. Можливості реструктуризації для них регулятор пропонує такі ж, як для фізичних осіб.
Зокрема, юридичні особи мають підтвердити суттєве тимчасове зниження доходів або ж припинення роботи.