«Дивує динаміка за іпотекою, зараз попит підвищується на нерухомість», – зазначив Сергій Мамедов.
При цьому в сегменті автокредитування активність вже знизилася.
Читайте також: Хто побудував киянам 20 тисяч нових квартир
«Ми працюємо з автосалонами. Раніше активність була, а зараз немає. У них є проблеми з логістикою», – пояснив Мамедов.
Як обвал гривні позначився на ринку нерухомості
-
Девальвація гривні та песимістичні прогнози щодо курсу на найближче майбутнє можуть істотно змінити розклад на ринку нерухомості і ціни на квартири.
-
Тим, хто зберігає заощадження у валюті, зараз вигідно купувати житло в новобудовах. Курс долара вже виріс, а переписувати гривневі прайси забудовники ще не почали. Але з'явилися і додаткові ризики — незрозуміло, як будуть будувати будинки під час карантину і напередодні обіцяної експертами економічної кризи.
Читайте також: Доступна іпотека від Привату. Банк знизив річну ставку на «первинку» до 14,9%
-
У тих, хто орієнтується на вторинний ринок, з'явився шанс вибити у продавців великі знижки. Або почекати з новосіллям і дочекатися загального зниження цін. У тому, що воно станеться, ріелтори вже практично не сумніваються.
Що буде з цінами
- Цього разу, якщо долар відлетить за 28, а то і за 30 гривень, а такі прогнози теж є, у забудовників з'явиться додатковий аргумент для підвищення цін.
Очікування президента й уряду
-
Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що ставки за іпотекою знизять до 10% річних вже у вересні 2020 року:
-
«Уряд та Нацбанк вже працюють над зниженням процентної ставки. На вересень іпотека може бути 10%. Це дуже важке завдання, але вже реальне», — заявив Зеленський.
Читайте також: Як отримати іпотеку на квартиру: покрокова інструкція
-
Раніше прем'єр-міністр Олексій Гончарук також заявляв, що в поточному році цілком можливо домогтися зниження ставки по іпотеці до 10-11% річних.
-
За підсумками 4 кварталу 2019 року банки знизили ставки для споживчих кредитів та кредитів на покупку авто, водночас іпотека подорожчала.
-
Наразі середні ставки за кредитами для фізичних осіб у банках складають близько 35% річних, для підприємців — 15-19% річних. Ставки за іпотекою на початок 2020 року складають 18-25% річних.