Проблеми з орендою

«На щастя, в 95% випадків підприємці можуть домовитися з власниками орендованих приміщень про умови роботи, тому що орендодавці та орендарі взаємозалежні. Цьому сприяє, в тому числі визнання карантину форс-мажором на законодавчому рівні», — зазначив він.

За словами Чижикова, в тих випадках, коли сторони не можуть домовитися, торгово-промислові палати видають сертифікати про факт форс-мажор, з яким підприємці можуть захищати свої інтереси в суді.

Читайте також: У Раді планують зменшити орендну плату для бізнесу на час карантину

Погашення кредитів

За словами Чижикова, зараз дуже актуальне питання відстрочки з погашення банківських кредитів, виданих підприємцям, незастосування штрафів і пені за затримку виплат.

«Для пошуку рішення необхідний діалог банків і Національного банку. Торгово-промислова палата буде вносити цю пропозицію в підготовлюваний законопроект з комплексу більш широких заходів підтримки бізнесу», – додав Чижиков.

Читайте також: Бізнес просить президента надати безвідсоткові кредити для зарплатних фондів

За даними НБУ, на кінець січня 2020 року обсяг кредитного портфеля для МСБ склав 6,2 млрд грн. 44% кредитних коштів надано на строк до 1 року, 52% — терміном від 1 до 5 років.

Читайте також: Кредитні канікули і готівка в карантин. Повний список заходів, які ввів НБУ на банківському ринку на час карантину

Нагадаємо

  • НБУ розробляє кілька підходів для надання кредитних канікул банкам: стандартизований для роздрібних кредитів населенню і малому бізнесу, нестандартний — для середнього та великого бізнесу.
  • 19 березня Спілка українських підприємців закликала владу підтримати бізнес ввести справжні податкові канікули, безпроцентні або пільгові кредити для виплати заробітної плати і бюджетні компенсації втрат.
  • 17 березня Верховна Рада ухвалила закон про зміни в законодавстві для боротьби з коронавірусом.