«Основна причина девальвації, послаблення гривні, яке ми спостерігаємо останні 2 тижні — це панічні настрої, які викликані епідемією коронавірусу, а також світовою кризою, яка зараз разгортається», — зазначив Чурій.
Він нагадав, що в інших країнах ситуація також дуже непроста. Ніхто не знає, як правильно реагувати на ситуацію з розгортанням епідемії.
«Але Національний банк готовий підтримати як ситуацію на валютному ринку, так і ліквідність банківської системи. В нас для цього є всі інструменти і засоби», — підкреслив Чурій.
Він також запевнив, що Нацбанк не планує вводити ніяких валютних обмежень, бо це може бути негативно сприйнято фізичними і юридичними особами. Банківська система достатньо ліквідна, а резерви НБУ цілком достатні для підтримання операцій ринку.
Хто купує валюту
За словами заступника голови НБУ, з початку минулого тижня і до понеділка, 16 березня, тобто за 5 робочих днів загальний попит на валюту склав $2,1 млрд.
З цієї суми:
- населення придбало біля $300 млн
- нерезиденти — $8 млн
- українські компанії — експортери та імпортери — майже $1,8 млрд.
Курс в обмінниках
В обмінних пунктах України 17 березня 2020 року, курс долара на продажу в порівнянні з попереднім робочим днем виріс на 1 гривню 50 копійок до 28,68 гривень за долар, курс євро виріс на 1 гривню 52 копійки до 31,72 гривень за євро.
Читайте також: Карантин спустошує каси банків. НБУ вирішує проблему з нестачею валюти
За словами регулятора, на коррахунках банків зосереджено $8 млрд безготівкової валюти. Клієнти можуть вільно переказувати власну валюту на свої рахунки, відкриті в інших банках, конвертувати одну безготівкову валюту в іншу.
Але через припинення авіаперевезень та закриття кордонів готівкові долари та євро доставляються в Україну з затримкою.