Депозити в національній валюті подешевшали у 19 з 29 великих банків відразу на 0,5-2,5% річних. Серед найщедріших банків за річними депозитами у гривні з'явилися нові лідери.
Які банки обіцяють вкладникам найбільше
Зараз найвищу дохідність за гривневими депозитами на 12 місяців пропонує клієнтам Глобус Банк — 16% річних.
На другому місці розмістилися Банк інвестицій та заощаджень і А-Банк зі ставкою 15,5% річних. Кожен з них знизив дохідність за вкладами на 0,5%, але обидві фінустанови залишилися в трійці найщедріших банків. Оскільки інші банки опустили ставки ще нижче.
Форвард Банк, який тривалий час пропонував найвищу дохідність за депозитами в національній валюті на рік, знизив ставку з 16,75 до 15,25%. В результаті він опинився на третьому місці. Для порівняння: ще напередодні Нового року на таких же умовах банк обіцяв вкладникам 18% річних.
Читайте також: Що приховує плаваюча депозитна ставка
Що кажуть банкіри
Середня дохідність депозитів залежить від облікової ставки НБУ. З початку 2019 року остання знизилася на 7 в.п. — з 18% до 11% річних.
«За аналогічний період середня дохідність роздрібних депозитів у гривні в залежності від терміну розміщення вкладу знизилася в середньому на 2,5-3,2 в.п. — до 12,45-13,04% річних», — розповів директор з розвитку бізнесу Банку Кредит Дніпро Денис Міхов.
Банки і далі будуть знижувати вартість залучення коштів, балансуючи між фактором зниження облікової ставки і попитом на депозити серед населення.
«Тим, хто планує відкрити депозит, варто зробити це зараз, щоб зафіксувати вищу дохідність», — радить директор департаменту з продуктів роздрібного бізнесу ПУМБу Дмитро Поліщук.
Притік депозитів у банки
Падіння ставок не завадило банкам наростити депозитні портфелі. За підсумками 2019 року, обсяг депозитів фізичних осіб (без врахування ФОПів) сягнув 544,7 млрд грн. Це на 8,6% або на 43 млрд гривень більше, ніж у 2018 році.