Що ми запитали
Ми поцікавилися у своєї аудиторії, які «фішки» валютної лібералізації виявилися найбільш корисними для населення за останній рік.
57% опитаних (113 осіб) вважають, що найбільшу користь принесла можливість купувати і продавати валюту онлайн. 17% респондентів ввідали первагу можливості інвестувати валюту за кордон (скасування індивідуальних валютних ліцензій та введення е-лімітів). 13% опитаних висловилися на користь скасування добового ліміту на купівлю валюти. Ще 13% визнали, що валютна лібералізація ніяк не вплинула на їхнє життя і по суті залишилася непоміченою.
Читайте також: Долар на міжбанку по 24,53: що далі
Чому ми запитуємо зараз
7 лютого виповнився рівно рік, як вступив у силу закон про валютної лібералізації. За минулі 12 місяців Нацбанк скасував більше 40 валютних обмежень. Правда, більшість з них стосувалися валютних операцій бізнесу. Для фізосіб пом'якшення зводилося до трьох основних рішень:
- скасування добових обмежень на купівлю валюти;
- дозвіл інвестувати валюту за кордон на сумму до 100 тис. євро на рік, вкладаючи в депозити, нерухомість, страхування життя та цінні папери;
- дозвіл купувати і продавати валюту онлайн.
Що дала валютна лібералізація
За минулий рік населення України в інтернеті купило валюти на $1 млрд, і продала практично таку ж суму.
Практика показала, що більше половини е-лімітів оформлюється громадянами для переведення валюти на власні рахунки в іноземних банках.
За заявами НБУ, побоювання експертів з приводу того, що валютна лібералізація призведе до дисбалансу валютного ринку і розгойдування курсу, поки що не виправдалися.
Читайте також: Валютні «фішки»: Яка вам сподобалася найбільше?