Причина скасування результатів аукціону
- Причиною рішення стало грубе порушення умов аукціону з боку організатора торгів – «Універсальної товарно-сировинної біржі», яка допустила до участі в аукціоні одного з учасників без оплати ним гарантійного внеску.
- Компанія «Бізнесресурс-Україна», яка стала переможцем голландського аукціону, запропонувавши за пул понад 304 млн грн не заплатила за нього.
Деталі проведення аукціону
-
У випадках відмови компанії сплачувати за лот, згідно з регламентом торгів, Фонд має стягнути гарантійний внесок та визнати переможцем учасника, який надав другу за величиною цінову пропозицію.
-
У даному випадку – це компанія «Інвестохіллс Веста», яка запропонувала 150,5 млн грн.
-
Однак виявилось, що компанія «Бізнесресурс-Україна» гарантійний внесок взагалі не робила з мовчазної згоди на те біржи — організатора торгів.
Читайте також: ФГВФО виставив на продаж пул активів п'яти банків-банкрутів
-
«З огляду на грубе порушення умов участі в аукціоні, Фонд гарантування вважає його спотвореним та скасовує його результати. У діях організатора та учасників торгів вбачаються ознаки можливої умисної змови», — йдеться в повідомленні.
-
Фонд також зазначає, що у відкритих торгах за принципом голландського аукціону, що передбачає покрокове зниження ціни, зареєструвались 4 учасники. При мінімальній ціні лоту у 97 млн грн зниження було зупинене одним із учасників на рівні 126,7 млн грн і надалі торги продовжились з підвищенням ціни.
-
Після того як ТОВ ФК «Інвестохіллс Веста» підвищило пропозицію до 150,5 млн грн, «Бізнесресурс-Україна» запропонувала понад 304 млн грн.
Читайте також: ФГВФО виставив на продаж пул активів Дельта Банку
Які активи входили до пулу
-
До пулу було включено активи ВТБ Банку, Дельта Банку, Фідобанку та банку «Фінанси та Кредит», зокрема, права вимоги та інших майнових прав за 648 кредитами юридичних осіб, 89% яких мали забезпечення.
-
Ключовими активами виступали цілісний майновий комплекс Кременчуцького м’ясокомбінату в Полтавській області і єдиний майновий комплекс будівель та споруд в Одеській області.
Які активи банків продав ФГВФО
-
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб на торгах 4 грудня продав мегапул, який складається з активів трьох неплатоспроможних банків, за 303,5 млн грн.
-
Фонд гарантування вкладів 7 листопада продав пул активів Дельта Банку, банків Надра і Фінанси та кредит за 849,4 млн грн. Ця ціна стала рекордною за всю історію Фонду.