Причина скасування податку
Президент Франції Еммануель Макрон заявив у твітері, що у нього була «відмінна дискусія» про податки з президентом США Дональдом Трампом.
«Ми будемо працювати разом над хорошою угодою, щоб уникнути підвищення мит», — написав Макрон.
Переговори будуть продовжені, оскільки дві країни мають намір обговорити більш широку міжнародну угоду про податки протягом 2020 року.
Передісторія
-
Франція прийняла закон, який вимагав від великих компаній, що надають цифрові сервіси, сплачувати податок у розмірі 3% від суми річного доходу, одержуваного від надання послуг французьким користувачам.
-
У США розкритикували цей документ, заявивши, що податок був прямо націлений на великі американські технологічні компанії, такі як Google, Facebook і Amazon.
-
У відповідь США пригрозили ввести величезні мита на французькі товари.
Хто раніше ввів податок для ІТ-гігантів
-
У грудні 2019 року новий уряд Молдови ухвалив проект бюджету на 2020 рік, в якому закладено 20% податок для провідних постачальників IT-послуг, в тому числі Facebook, Google і Netflix.
-
19 листопада чеський уряд прийняв план введення щорічного податку для інтернет-компаній Google, Amazon, Facebook і Apple.
-
У жовтні Італія прийняла проект бюджету на 2020 рік, в якому передбачено новий податок для цифрових компаній, в тому числі американських технологічних гігантів.
Позиція Єврокомісії
Раніше Єврокомісія заявляла, що традиційний бізнес платить близько 23% з прибутку в ЄС, але інтернет-компанії платять податки в країні, де інкорпоровані, а в країнах присутності обходяться 8-9%.
Позиція уряду США
Уряд США критикував такий хід і повідомив, що проведе розслідування про те, чи не дискримінує це рішення американські компанії.