«Звичайно, у нас є пріоритети. Якщо ми говоримо про фінансовий сектор, те що найближче до нас об'єднує з Нацбанком, то у нас пріоритети два. Перший - нам потрібно максимально швидко дати економіці дешеві ресурси. Ця історія складається з двох частин: ми повинні, як країна, мати дешеві ресурси і зменшити ризики для фінансових установ», - зазначив він.
За його словами, з 1 лютого Кабмін, як і обіцяв, запустить анонсовану президентом програму дешевих кредитів.
Читайте також: Дешеві кредити для бізнесу: Гончарук анонсував старт і назвав умови
«Це кредити для малого підприємництва, для людей, які хочуть розпочати свою справу», - сказав він.
Гончарук додав, що Кабмін також очікує, що в поточному році будуть знижені ставки по іпотечних кредитах.
«Я не буду називати цифри, але ми очікуємо, що іпотека 11-12%, як ми говорили в минулому році, це наша мета. Складна, але ми будемо до неї йти», - додав прем'єр.
Читайте також: $75 тисяч на руки. Кабмін приймає заявки на фінансування стартапів
Другим, за словами Гончарука, не менш важливим пріоритетом для Кабміну є - доступність фінансових послуг.
« У нас дуже велика частина населення виключена з банківської системи. Вони не розуміють і не вміють користуватися фінансовими послугами. Наше завдання - підключити максимальну кількість людей до цього ринку», - підсумував Гончарук.
Що відомо про умови кредитування
- Передбачається видача кредитів у розмірі до 1,5 млн грн строком на п'ять років під 5% річних, якщо передбачається виручка до 25 млн грн і створюються мінімум два робочих місця.
-
Під 7% річних для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка буде знижена на 0,5%.
-
Під 9% річних для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.
-
Кредити можна брати в будь-якій сфері діяльності - на енергетику, освіту, охорону здоров'я, транспорт, виробництво, спорт, розваги і будь-які інші послуги.
-
Сам учасник повинен інвестувати 20% власних коштів від усіх витрат.
Раніше повідомлялося
-
Президент Володимир Зеленський анонсував державну програму кредитування бізнесу «Повертайся і залишайся». Мета програми - повернути додому українських заробітчат і надати доступні кредити на власну справу.
-
За даними на 30 липня 2019 року, середньозважена ставка за короткостроковими гривневими кредитами для бізнесу становила 17,9%, за довгостроковими позиками — 20,4%. За позиками для населення - 37,9% і 30,6% відповідно.