Що обіцяють у ДПС
За словами Верланова, наразі є чіткий перелік податків, який планують знизити під час проведення податкової реформи. Це, передусім, податки на фонд оплати праці.
Зокрема, планують знизити податкові ставки для тих українців, які отримують низькі зарплати.
«Всі розуміють, що шкала має бути диференційована і на найменші зарплати податковий тиск має бути зменшений», – зазначив Сергій Верланов.
Читайте також: Кабмін планує навесні провести «глибоку» податкову реформу
Він також наголосив, що в Україні податкове навантаження є середнім по світу, а ключовим є питання податкової справедливості.
«Є платники, які не сплачують податки. Тому податкове навантаження концентрується тільки на законослухняних компаніях і громадянах. І наше завдання – робити так, щоб платили усі, що дозволить знижувати податки», – пояснив Сергій Верланов.
Що кажуть у Мінфіні
Раніше про зменшення податків з доходів фізичних осіб говорила міністр фінансів Оксана Маркарова.
«Мені здається, правильний вихід — це покращувати сплачуваність податків і одночасно зменшувати «тінь». І коли ми побачимо реальних платників і їхні можливості, тоді зможемо змінювати податкові ставки. Я вважаю, що податки на зарплату і ПДФО треба зменшувати», — повідомила Маркарова.
Читайте також: Примусова робота і звільнення без пояснень. 10 міфів закону про працю
Які податки сплачуть працівники й роботодавці
Ставка податку на доходи фізичних осіб в Україні складає 18%. Крім цього, із зарплати вираховують 1,5% військового збору. Також роботодавець зобов'язаний платити ще 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівника до Пенсійного фонду.
Таким чином, з кожної 1000 грн ставки, роботодавець платить 1220 гривень зарплати та податків, а працівник отримує 805 гривень.
Читайте також: Рада внесла зміни до КЗпп. Скільки платитимуть роботодавці-порушники
Через високу ставку ЄСВ, багато роботодавців оформлюють свої відносини з працівниками як з ФОПами. Тоді всі податкові зобов'язання падають на працівників (5% від доходу та 22% ЄСВ з мінімальної зарплати).
У такому разі сам роботодавець не має жодних зобов'язань перед бюджетом. З такими роботодавцями Податкова має намір боротися.
Раніше повідомлялося
- Раніше у Раді зареєстрували законопроект №2250-1, яким пропонують звільнити молодь до 27 років від сплати податку на доходи.